سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

برترین‌های بخش کشاورزی مازندران تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

برترین‌های بخش کشاورزی مازندران تجلیل شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، همزمان با سالروز ولادت حضرت ولی‌عصر(عج) از 41 کشاورز برتر مازندران تجلیل شد.

کشاورزان برتر در زیر بخش‌های تولید گیاهی، تولید دامی و شیلات، منابع تبدیلی، مکانیزاسیون، آب و خاک، منابع طبیعی و آبخیزداری، ترویج و تشکل‌های بخش کشاورزی پالایش شده که از مجموع یک‌هزار و 256 فقره فرمت‌های تهیه شده با توجه به اولویت‌های هفتگانه مورد نظر تعداد 41 نفر انتخاب و به ستاد کلی انتخاب نمونه‌ها معرفی شدند که از میان برترین‌ها سه نفر تولید کننده برتر در سطح ملی به عنوان نشان ملی کار و تولید کشاورزی به جامعه کشاورزان کشور معرفی شدند.

قابل ذکر است در بخش تولیدات دامی 12 نفر معادل 29.2 درصد از کل جمعیت کشاورزان برتر بیشترین فراوانی را در برترین‌ها داشته و یک نفر در بخش امور اراضی معادل 2.4 درصد کمترین فراوانی را به خود اختصاص دادند.

کمترین میانگین سنی برترین‌های بخش کشاورزی 31 تا 60 سال بوده و بیشترین میانگین سنی از 46 تا 50 سال بوده که در این رده سنی هشت نفر از مازندران موفق شدند برترین‌های بخش کشاورزی باشند.

میزان تحصیلات 41 برتر بخش کشاورزی مازندران 15 درصد ابتدایی، هفت درصد فوق دیپلم، 5 درصد راهنمایی، 36 درصد دیپلم، 27 درصد لیسانس و 10 درصد بالاتر از لیسانس بودند.

از بین برترین‌های بخش کشاورزی مازندران 37 نفر مرد معادل90.3 درصد و چهار نفر زن بودند که معادل 9.7 درصد از کل جمعیت برترها را به خود اختصاص دادند.

تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی از شهر ساری هشت نفر و از شهرهای آمل، سوادکوه و بهشهر هر کدام چهار نفر و نیز از بابل، نکا و قائمشهر هر کدام سه نفر و از شهرهای نور، عباس‌آباد و رامسر هر کدام دو نفر، شهرهای تنکابن، چالوس، فریدونکنار، بابلسر و جویبار هر کدام یک نفر برتر بخش کشاورزی داشتند.

به گزارش فارس، شهرهای گلوگاه، محمودآباد و نوشهر تولیدکننده برتر بخش کشاورزی نداشتند.