جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

برای ورزش بانوان در مازندران برنامه ریزی شود/ 50 درصد بانوان اضافه وزن دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

برای ورزش بانوان در مازندران برنامه ریزی شود/ 50 درصد بانوان اضافه وزن دارد

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا یونسی صبح دوشنبه در کارگروه تخصصی بانوان و خانواده از دستگاههای اجرایی خواست تا برنامه هایشان را به ستاد امور بانوان ارائه دهند.

وی با بیان اینکه تا پایان اردیبهشت، پیشنهادات مدیران را پذیرا هستیم تا بتوانیم آنها را به دستگاهها ارائه دهیم، گفت: نیاز است در زمینه ورزش بودجه اختصاصی هزینه شود زیر همه دستگاهها در این زمنیه بودجه دارند.

وی با اشاره به تاثیر ورزش در سلامتی افزود: ورزش بانوان با رعایت عفاف و حجاب در عرصه بین المللی نیز نقش موثری دارد.

یونسی یادآور شد: وقتی بانوان با عفاف و حجاب در عرضه ورزش وارد می شوند و پرچم کشورمان را در میادین جهانی به اهتزاز درمی آورند سبب خرسندی و امری پسندیده است.

محسن اعرابی معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز با بیان اینکه 50 درصدی بانوان یا اضافه وزن دارند و یا چاق هستند، خواستار تمرکز بیشتر روی ورزشهای همگانی بویژه برای بانوان شد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران نیز گفت: برای توسعه ورزش بانوان باید توسط صدا و سیما فرهنگسازی صورت گیرد و ورزش جایگاه عمده ای در رشد فکری و فرهنگی دارد.

مریم جمشیدی افزود: اعتبارات خوبی در سراسر استان برای امر ورزش بانوان داریم ولی وقتی زمان بندی مناسبی برای استفاده از باشگاهها و استخرها برای بانوان وجود ندارد، چگونه انتظار پویایی برای بانوان را مطالبه کنیم.

وی تصریح کرد: باید یک نماینده ورزش در هریک از دستگاههای اجرایی داشته باشد که گزارش ورزشی آن ارگان را ارسال کند.