جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

برای مقابله با جنگ نرم باید از مولفه های نرم استفاده کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

برای مقابله با جنگ نرم باید از مولفه های نرم استفاده کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار ˈمحمدعلی آسودیˈ روز چهارشنبه در نخستین یاد واره 138شهید هنرمند مازندان در حسینیه عاشقان کربلا ی ساری با بیان اینکه مکتب ما مملو از مولفه های نرم است، از محرم و صفر به عنوان بزرگ ترین آنها یاد کرد.

وی واقعه عاشورا را ترکیبی از جنگ سخت و جنگ نرم توصیف کرد و افزود: حضور فرزندان و خانواده اما حسین (ع) مظهر جنگ نرم در این حماسه خونین بوده است.

سردار آسودی زمان پس از شهادت سالار شهیدان و ظهر عاشورا به بعد را آغاز مقابله با جنگ نرم توصیف کرد و نقش حضرت زینب (س) را در این زمینه بسیار برجسته دانست و گفت: همه ما باید برای مقابله با تهاجم فرهنگی از ایشان درس بگیریم.

وی با اشاره به اینکه جنگ نیمه سخت، جنگ سخت و جنگ نرم را در طول بیش از سه دهه تجربه کرده ایم، افزود: با بهره گیری از آموزه های دینی می توانیم در مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی نیز پیروز شویم.

او از هشت سال دفاع مقدس به عنوان جنگ جهانی سوم یاد کرد و ادامه داد: این جنگ به لخاظ مدت زمان و همکاری تمام قدرت های جهانی علیه یک انقلاب الهی، گسترده تر و مهم تر از دو نبرد پیشین بین المللی بود.

معاون فرهنگی و تبلیغات سپاه پاسداران گفت: با پی بردن به ابعاد جنگ تحمیلی علیه مردم مظلوم و انقلاب نوخاسته ایران، رشادت، دلاورمردی و از خود گذشتگی شهدا را بیشتر درک خواهیم برد.

وی به ماهیت احساسی، حماسی و عقلانی در دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: هنرمندان در حوزه احساسی در این نبرد بی بدیل نقش قابل ستایشی داشتند.

سردار آسودی به تاکید امام راحل و رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ˈجنگ پایان نیافته و همواره باید آماده دفاع باشیمˈ اشاره کرد و گفت: ماهیت الهی و مقدس انقلاب اسلامی و رهبران آن موجب دشمنی مداوم آمریکا و استکبار جهانی با ما است.

وی به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر تهدید ایران به حمله نظامی در صورت عدم پایبندی به توافقنامه ژنو اشاره کرد و افزود: معلوم می شود که سران آن کشور هنوز مردم با ارداه ایران اسلامی را نشناخته اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز برگزاری اینگونه مراسم را پناه بردن به سیره شهدا و ترویج فرهنگ آنان در میان جوانان دانست.

حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ همچنین برگزاری یاد واره شهدا را عطرآگین کردن فضای جامعه توصیف کرد و افزود: نقش آفرینی آنان در بحرانی ترین وضعیت ممکن هرگز نباید فراموش شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره 10هزار و 400شهید مازندرانی و 138شهید هنرمند استان، پایبندی به اعتقادات، وحدت و انسجام و پیروی از فرامین امام و رهبری را بزرگ ترین پیام آنان و رمز پیروزی دانست.