جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

برای جلوگیری از یخ زدگی ، کنتورهای آب با پوشش مناسب عایق بندی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

برای جلوگیری از یخ زدگی ، کنتورهای آب با پوشش مناسب عایق بندی شود

معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران گفت: با توجه به کاهش دمای هوا، به منظور جلوگیری از یخ زدگی و ترکیدگی کنتورهای آب ، مشترکین برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی کنتورهای آب را با پوشش مناسب عایق بندی کنند.

برای جلوگیری از یخ زدگی ، کنتورهای آب با پوشش مناسب عایق بندی شود

به گزارش روز شنبه شرکت آبفاشهری مازندران محمدرضا محمودی ، با اشاره به اینکه یخ زدگی و شکستگی کنتورهای آب از عمده ترین مشکلاتی است که در مناطق سردسیر و کوهستانی ایجاد می شود، گفت: مشترکین با استفاده از پشم شیشه، گونی کنفی، پوشال و خاک اره مانع از یخ زدگی کنتورهای آب شوند.
وی، بر استفاده از شیوه های مناسب برای ذوب یخ در تاسیسات و کنتورهای آب تاکید و تصریح کرد: در صورت یخ زدگی کنتور از ریختن آب جوش و قرار دادن حرارت مستقیم بر روی کنتور و اتصالات یخ زده جدا خودداری شود، چرا که انجام این امر باعث خرابی کنتور و بروز مشکلات بیشتر در تاسیسات مربوطه خواهد شد.
معاون بهره برداری آبفاشهری مازندران، افزود: در صورت بروز مشکل به مشترکین توصیه می شود با استفاده از حرارت غیرمستقیم و آب ولرم میزان یخ زدگی تاسیسات آب را کاهش دهند.
محمودی، با اشاره به آمادگی تیمهای عملیاتی و پشتیبانی شرکت آبفاشهری مازندران به همراه تمامی امکانات و تجهیزات در مواقع بحرانی و حساس گفت: مشترکین درصورت بروز مشکل می توانند با شماره 122 تماس گرفته تا اکیپهای عملیاتی و پشتیبانی در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل ایجاد شده، اقدام نمایند.