جهش تولید | شنبه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه تلاش کنیم - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه تلاش کنیم

برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه تلاش کنیم


مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بر ترویج عفاف و حجاب در جامعه تأکید کرد.

برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه تلاش کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، حجت‌الاسلام ستار علیزاده شامگاه یکشنبه در همایش رهروان زینبی در امامزاده ابراهیم (ع) این شهرستان با اشاره به جایگاه والای حضرت زینب (س) در میان ائمه اطهار (ع)، گفت: زینب کبری (س) سپر بلای خاندان امام حسین (ع) بود و در این راه از خانواده و جان خود گذشت.

وی با بیان اینکه آن حضرت از توجه به عامه مردم غافل نبود و برای آنان از دین، ولایت و مکتب اسلام و سنت نبوی صحبت می‌کرد، افزود: حضرت زینب (س) در برابر نظام فاسق حاکم مبارزه می‌کرد که جسارت‌ها و شهامت‌های این زن در تاریخ ثبت شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه زنان جامعه اسلامی و حتی مردان باید عفت و پاکدامنی حضرت زینب (س) را الگوی خود قرار دهند، بیان کرد: آنچه برای اسلام در رفتار زن اهمیت دارد، حجاب و عفاف است که آن حضرت با تمام اصول و شرایط، پا در میان سیاست و جامعه گذاشته بود.

این مسئول حجاب اسلامی را در زمره عفت عمومی توصیف و اظهار کرد: این حجاب مورد تأکید ائمه و دین اسلام است و باید مراعات شود؛ در جهان اسلام باید حجاب اسلامی مورد توجه باشد و برای ترویج عفت و حجاب عمومی تلاش کرد.

علیزاده با تأکید بر اینکه عفت عمومی مختص زنان نیست به مردان نیز باید در زمینه عفاف تذکر داد، گفت: همه جامعه باید مدافع و مراعات‌کننده عفت عمومی باشند.

به گزارش فارس، مراسم عزاداری حضرت زینب (س) شامگاه دوشنبه با دسته‌روی هیئت‌های مذهبی و مردم عزادار از بقعه متبرکه ناصرالحق به سمت امامزاده ابراهیم (ع) صورت گرفت؛ در این مراسم دسته‌روی هیئت متوسلان 14 معصوم (ع) شهرستان نکا نیز مهمان عزاداران آملی بودند.