جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

برای اقتصاد مقاومتی باید اعتقادی وارد میدان شد - نمایش محتوای خبر

 

 

برای اقتصاد مقاومتی باید اعتقادی وارد میدان شد

نماینده ولی‎فقیه در مازندران و امام جمعه ساری، گفت: برای اقتصاد مقاومتی باید از همایش‎ها و شعار خارج شد و اعتقادی وارد میدان شویم، برای رفع مشکلات و دردهای مازندران نیز جلساتی با خواص برگزار می‌شود.

برای اقتصاد مقاومتی باید اعتقادی وارد میدان شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با اشاره به موضوع برجام و اینکه آمریکا پای حرف خود در برجام نمانده است و نباید گول دشمن را بخوریم، اظهار کرد: آنها شیطان، ملحد و از خاندان ابوجهل هستند، لذا آنچه که روزگاری علیه پیامبر به‌کار گرفته شد، امروز همانند مشرکان علیه ایران اسلامی و رهبران ما به‌کار گرفته‎اند، اما همان‌گونه که نتوانستند در برابر دین خدا بایستند، امروز نیز نمی‌توانند مردم را از خدا، قرآن و امام خمینی (ره) جدا کنند، زیرا در 37 سال مشخص شده است.

وی با بیان اینکه ما همگی بسیج شده و جنگ هشت ساله را مدیریت کردیم، افزود: امروز نیز باید قدم بگذاریم و حرکت کنیم، زیرا دشمن برای ما کاری جز توطئه، تسلیم و ذلت نمی‌خواهد، خدا تاکنون ما را یاری کرده، همچنان نیز ما را کمک کرده و از این پیچ تاریخی عبور کرده و روسیاهی به ذغال می‌ماند.

امام جمعه ساری با تبریک ماه رجب، گفت: ماه رجب ماه مبارکی است و دعاها و روزه‌های آن را فراموش نکنیم، ببینیم که چه کرده‎ایم و مقصد ما کجا است، رابطه خود را با خود و سپس با خدا مشخص کنیم، بدانیم آنکه به سوی غیر خدا رفت، خسران می‌بیند.

نماینده ولی‎فقیه در مازندران با اشاره به شهادت مرتضی آوینی و روز هنر اسلامی، اظهار کرد: شعر، نثر، خطابه، فیلم خوب و ... از هنرهای فاخر هستند، هنر واقعی آن است که انسان مالک نفس خود باشد، البته هنر اسلامی هنوز به جایگاه اصلی خود نرسیده و مسئولان باید بیشتر هنرهای فاخر را ترویج کنند.

وی با بیان اینکه باید در عمل به فرامین و شعارهایی که رهبر معظم انقلاب در آغاز سال بیان می‎فرمایند، توجه کنیم، افزود: باید بپرسیم که چرا به‎طور واقعی نمی‎توانیم به این شعارها عمل کنیم، در مقابل عده‎ای که به صورت اعتقادی با این شعارها برخورد کرده و تکلیف‎گرا هستند، افرادی هستند که به دنبال بهانه رفته، بی‌اعتنا بوده و سلیقه‎ای عمل می‎کنند، لذا همه باید اعتقادی وارد عمل شوند تا کارها لنگ نماند.

امام جمعه ساری ادامه داد: با همایش و شعار نمی‎توانیم اقتصاد مقاومتی را پیش ببریم، باید ببینیم که در مازندران در کجا هستیم، آیا منابع و نیروی کار نداریم، ببینیم بلا، گرفتاری و پسروی ما در چیست؟

وی در پایان گفت: باید برای رفع این دردها با خواص بنشینیم، لذا ان‌شاالله به‌موقع جلساتی را با خواص برای رفع مشکلات با بهره‎گیری از فرامین رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی برگزار می‌کنیم.