جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

برآورد اعتبار 880 میلیارد تومانی برای اجرای پروژه فاضلاب در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

برآورد اعتبار 880 میلیارد تومانی برای اجرای پروژه فاضلاب در آمل

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی از برآورد اعتبار 880 میلیارد تومانی برای اجرای پروژه فاضلاب در این شهرستان خبر داد و گفت: 13 کیلومتر از این پروژه 512 کیلومتری اجرایی شد

برآورد اعتبار 880 میلیارد تومانی برای اجرای پروژه فاضلاب در آمل

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل در مورد چگونگی وضعیت اجرای عملیات فاضلاب شهری و روستایی، اظهار کرد: پروژه فاضلاب در این شهرستان از اولویت مسئولان نبود زیرا بالا بودن سطح آب زیر زمینی یکی از دلایل بود.

وی با اشاره به اهمیت پروژه فاضلاب برای ایجاد مترو، افزود: عملیات ایجاد فاضلاب در این شهرستان از آذر ماه سال 1392 با فاز اجرایی در منطقه خیابان طالب آملی کوی جمشیدی آغاز شد و میزان کل پروژه چهار کیلومتر خط انتقال و 512 کیلومتر شبکه‌های فرعی و اصلی جمع‌آوری فاضلاب در ابتدای شهر و روستاهای متصل به شهر در پائین‌دست نظیر کلاکسر، شاه‌محله و قرق است.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه جمعیت نهایی مورد استفاده از این پروژه ملی تعداد 354 هزار نفر در سال نهایی است، تصریح کرد: افق طرح برای سال 1415 تعریف شده است.

این مسئول هم‌اکنون میزان پیشرفت پروژه فاضلاب در این شهرستان را اجرای 13 کیلومتر از عملیات اجرایی دانست و بیان کرد: هزینه‌های اجرایی برای کل پروژه 880 میلیارد تومان برآورد شده است که تاکنون 60 میلیارد تومان برای آن هزینه شد و همچنین از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی مبلغ 45 میلیون یورو برای این موضوع گنجانده شد.

یوسفیان‌ملا خاطرنشان کرد: این پروژه ملی از محل بانک توسعه اسلامی نیز دارای اعتبار است که اعتبارات لازم برای امر فاضلاب پنج شهر آمل، قائم‌شهر، محمودآباد، تنکابن و رامسر لحاظ شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تصفیه‌خانه پروژه نیز در منطقه پائین‌دست و بخش شمالی آمل در نظر گرفته شد که حدود هفت هکتار برای اجرای آن لحاظ شده و 50 درصد زمین مورد نظر خریداری شد.

این مسئول بیان کرد: نقشه‌برداری‌های لازم برای پروژه تصفیه‌خانه انجام شده و جانمایی‌ها توسط مشاوران انجام شد همچنین مطالعات شبکه خط انتقال و تصفیه‌خانه فاضلاب طراحی شده و مطالعات طرح نیز از سال 1385 آغاز شد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ردیف اعتباری این پروژه ملی با تلاش و پیگیری‌های لازم در قانون بودجه کشور گنجانده شده و مجوز سازمان برنامه‌ریزی کشور در این زمینه اخذ شد.

این مسئول گفت: در زمینه تامین آب و اصلاح شبکه فرسوده مبلغ 20 میلیارد ریال از محل ماده 180 بودجه در اختیار نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در آمل تصویب شده و این مهم برای تائید نهایی راهی استان شد.