سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بذر پرمحصول برای 15 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران توزیع شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بذر پرمحصول برای 15 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران توزیع شد

بذر پرمحصول برای 15 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران توزیع شد


معاون بهبود تول

بذر پرمحصول برای 15 هزار هکتار از شالیزارهای مازندران توزیع شد

عزیزاله شهیدی فر در مراسم افتتاحیه اولین پایگاه رسمی خبری تحلیلی برنج کشور در بابل با عنوان سایت برنج نیوز در جمع خبرنگاران بیان کرد : حدود 800 تن انواع بذر ارقام پرمحصول اعم از گواهی شده و مادری به صورت یارانه دار برای اراضی کشاورزی مازندران توزیع شده است.

وی ادامه داد : سیاست جهاد کشاورزی مازندران بر توسعه برنج پرمحصول است و برای حمایت کشاورزان در جهت رونق کشت برنج علاوه بر در اختیار قرار دادن بذر برنج پرمحصول ، هیچ محدودیتی در توزیع کود شیمیایی وجود ندارد.

وی اظهارداشت: کشاورزان هر مقداری درخواست برای بذر برنج پرمحصول در مازندران داشته باشند،سازمان جهاد کشاورزان آنها را مورد حمایت قرار می دهد.

شهیدی فر گفت: اگر در کاهش هزینه تولید و ساماندهی خرید برنج از شالیکاران برنامه داشته باشیم به طور قطع زمین های شالیزاری حفظ خواهد شد و هیچ گونه تغییر کاربری نیز نخواهیم داشت.

وی اظهارداشت: مکانیزه کردن ادوات کشاورزی از اولویت های مهم جهاد کشاورزی برای تولیدات کشاورزی می باشد.

وی با بیان اینکه 80 درصد برنج کشور در شمال تولید می شود ؛ افزود: همچنین 80 درصد از شالیکوبی های کشور نیز در استان های شمال کشور دائر می باشد.

وی افزود: مازندران بیش از 40 درصد از برنج کشور را تولید می کند که با رونق کاشت برنج پرمحصول این آمار افزایش می یابد.

در ادامه همچنین سید تقی جعفریان امیری مشاور استاندار مازندران در امور برنج بیان کرد: خوشبختانه با رایزنی های انجام شده در دولت تدبیر و امید امسال برنج تولیدی از کشاورزان خریداری و پول کشاورزان هم در موعد مقرر پرداخت شد.

وی با انتقاد از واردات بی رویه برنج در کشور افزود: در سال 92 واردات دو میلیون تن برنج را شاهد بودیم و علاوه برآن نیز دو میلیون تن دیگر نیز به صورت قاچاق وارد کشور شد.

رییس هیات مدیره اتحادیه شرکت های تعاوانی شالیکوبی داران شمال کشور با اشاره به اینکه در مجموع در سال گذشته چهار میلیون تن برنج وارد کشور شد؛ اظهارداشت: یک هزار و 400 کارخانه شالیکوبی در مازندران مستقر می باشد که نیازمند حمایت های همه جانبه از سوی مسئولین می باشند.

وی ادامه داد: تجمیع کارخانه های شالیکوبی در مازندران یک ضرورت است و برای تحقق این موضوع ایده های نو را به مسئولین ارشد استان و کشور ارائه کردیم.

سایت برنج نیوز با مدیر مسئولی سید مهدی جعفریان راه اندازی شد.