جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

بدهی 7 میلیارد تومانی دستگاه‌ها به مخابرات مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بدهی 7 میلیارد تومانی دستگاه‌ها به مخابرات مازندران

مدیر‌عامل شرکت مخابرات مازندران از بدهی 7 میلیارد تومانی دستگاه‌ها به مخابرات استان خبر داد.

بدهی 7 میلیارد تومانی دستگاه‌ها به مخابرات مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سید‌جواد موسوی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سیاست شرکت مخابرات مازندران براساس تعامل با مدیران است، اظهار کرد: اگرچه سیاست مخابرات مبنی بر قطع و عدم همکاری با دستگاه‌های اداری و اجرایی نیست اما توقع ما این است که گردش مالی وجود داشته باشد و ما به طلب‌های‌مان دست یابیم.

وی از زیرپوشش بودن تلفن ثابت در 3 هزار روستای استان خبر داد و افزود: صددرصد از جاده‌های بین‌شهری و درون‌شهری استان زیرپوشش تلفن همراه قرار دارد.

مدیر‌عامل شرکت مخابرات مازندران با اشاره به اینکه 900 سایت BTS تلفن همراه در این شرکت فعال است، خاطر‌نشان کرد: با توجه به دو MSC در غرب مازندران و شهرستان بابل حدود 2 میلیون و 400 شماره مشترک تلفن همراه حمایت می‌شود.

وی از نصب 113 سایت 3G در سال گذشته در استان خبر داد و بیان داشت: امسال نیز 269 سایت در شهرها راه‌اندازی شد و زیر بار رفت.

موسوی تصریح کرد: در سال‌جاری 22 سایت بین‌شهری به‌صورت 3G و 12 سایت BTS راه‌اندازی شد و در صورت رسیدن اجناس و تامین تجهیزات سایت‌های بیشتری تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.

وی با اعلام اینکه تعداد نقاط کور در غرب مازندران چشم‌گیر نیست، اظهار کرد: با توجه به حجم ترافیک بالا در بخش‌هایی از استان مازندران در صدد هستیم تا با افزودن سایت‌ها و تقویت سایت‌های BTS عدم پوشش‌دهی در نقاط کور را اصلاح کنیم.

این مسئول در مورد مشکلات اینترنتی مشترکان در استان نیز یادآور شد: 110 ‌هزار مشترک پر سرعت ADSL به‌ غیر از شرکت‌هایی که به‌صورت تفاهم‌نامه‌ای با مخابرات کار می‌کنند در این استان وجود دارد.

وی تاکید کرد: برای ایجاد رضایت‌مندی کاربران 12 سایت STM1 را به شبکه پهنای باند مخابرات استان اضافه کردیم و قصد داریم تا پایان سال این تعداد را افزایش دهیم.

موسوی با اعلام اینکه در سال گذشته اعتبار 6 میلیارد تومانی برای شبکه پهنای باند استان هزینه شد، افزود: برای بهبود شبکه اصلاحیه‌ای در توپولوژی شبکه دیتای استان ایجاد می‌شود که فاز صفر آن در هفته قبل برگردان شد و از فردا شب نیز بقیه برگردان‌ها ادامه می‌یابد.

وی تصریح کرد: توپولوژی شبکه مخابرات به‌سمت تجمیع شبکه به پیش می‌رود و درصدد هستیم تا پایان امسال بدون قطعی مشترکان در مرحله انتقال این روند بهبود کیفیت در شبکه را ادامه دهیم.

مدیر‌عامل شرکت مخابرات مازندران تعداد مشترکان تلفن ثابت را یک‌میلیون و 600 هزار شماره اعلام کرد و گفت: تاکنون دو میلیون و 900 شماره در زیرساخت‌های ما برای واگذاری قرار گرفت و می‌توانیم این تعداد را در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

این مسئول از بدهی 7 میلیارد تومانی دستگاه‌ها به مخابرات استان خبر داد.

وی از اشتراک 2 میلیون و 400 نفر برای تلفن همراه خبر داد و بیان کرد: 110 هزار مشترک ADSL در استان وجود دارد که در مجموع با احتساب شرکت‌ها حدود بیش از 400 هزار پورت اینترنت پر‌سرعت پوشش‌دهی می‌شود.

موسوی در پایان با اعلام اینکه شرکت مخابرات استان مازندران رتبه نخست کشور را در زمینه پوشش‌دهی تلفن ثابت کسب کرد، گفت: ضریب نفوذ مخابرات مازندران در زمینه پوشش‌دهی تلفن همراه رتبه پنج در کشور بوده و در زمینه پورت‌های ADSL نیز رتبه نخست مخابرات‌های کشور را از آن خود کردیم.