جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بدهی 110 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

بدهی 110 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بیش از 110 هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است که باید آن را پرداخت کند.

بدهی 110 هزار میلیارد تومانی دولت به سازمان تأمین اجتماعی

به گزارش خبرگزاری فارس از قائم‌شهر، علی‌اصغر یوسف‌نژاد عصر امروز در مراسم بزرگداشت سالروز تصویب قانون کار با بیان اینکه قانون کار یادگار امام و تأکید مقام معظم رهبری و جزو آثار با برکت انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: باید با دید هوشمندانه و درست به این مسئله مهم نگاه کرد تا اجحافی در حق کارگران انجام نشود.

وی افزود: مجلس نسبت به مسائل کارگری و تولید به‌ صورت عام و قانون کار به‌صورت خاص دید مثبت دارد و تدبیر نمایندگان این است بهترین حالت در تصویب قوانین به‌ صورت طرح یا لایحه که از قبل وجود داشته اتفاق افتد که به نفع ما و منافع ملی و در جهت تحکیم مبانی اصلی حقوق کارگران باشد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس تصریح کرد: قانون کار قانون مترقی است که سال‌های سال حاکم بوده و بیش از 200 ماده دارد و در فصول 16گانه تنظیم شده است و حقوقی را برای کسانی که در تولید دخیل هستند اعم از کارگر، کارفرما و دولت تببین کرده است.

وی با بیان اینکه زمانی که قانون کار تصویب شد، اتفاقات خوبی برای پیشرفت اقتصادی و تحقق اندیشه‌ها و انگیزه‌ها رخ داد، اظهار کرد: وقتی در مجامع کارفرمایی و تولید شرکت داشتم، آنها یکی از مسائلی را که مانع تولید می‌دانستند قانون کار بود و این در حالی است که عواملی همچون سوءمدیریت، اختلاف دو شریک، مسائل فنی و قاچاق می‌تواند در تولید اثر‌گذار باشد و تنها بخش اندکی از آن مربوط به کارگر است که از طریق مجاری اداری تصمیم‌گیری در دولت قابل بررسی است.

یوسف‌نژاد افزود: قانون کار در خیلی از جاها مورد کم‌لطفی و بی‌مهری قرار گرفته است و این در حالی که قانون کار مترقی است و اگر هم نیاز به تغییر داشته باشد به نفع کارگران و منافع عمومی تصویب خواهد شد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با بیان اینکه صندوق تأمین اجتماعی بین‌النسلی و مربوط به کارگران است و باید از منافع آن استفاده کنند، اضافه کرد: طرح تجمیع بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت در کمیسیون تلفیق رأی نیاورد و با وجود اینکه خیلی‌ها سعی داشتند با لابی‌گری این قانون را تصویب کنند ولی این قانون به درستی تصویب نشد.

وی از نمایندگان بخش‌های کارگری خواست تا اطلاعات و مشکلات مربوط به جامعه کارگری را به نمایندگان گوش‌زد و آنان را نسبت به مسائل امور کارگری از نظر فکری مسلح کنند تا آنها بتوانند با آگاهی بیشتر، واقع‌بینانه و بر اساس مصلحت و منافع ملی رأی دهند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس ادامه داد: دولت بیش از 110 هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است که باید آن را پرداخت کند و جزء مطالبات ما است چراکه که این صندوق برای تقویت بنیه اقتصادی بخش کارگری است و تقاضای ما این است که حمایت شود.

یوسف‌نژاد در پایان گفت: تشکل کارگری از محدود تشکل‌های صنفی شناسنامه‌دار و با هویت است که از اوایل انقلاب تا به امروز در مسیر حمایت از انقلاب و رهبری گام برداشته است.