جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

بدهکاری 600 میلیارد تومانی بیمه ها به دانشگاه علوم پزشکی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بدهکاری 600 میلیارد تومانی بیمه ها به دانشگاه علوم پزشکی مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که شرکت های بیمه ای 600 میلیارد تومان به این دانشگاه بدهکار هستند .

بدهکاری 600 میلیارد تومانی بیمه ها به دانشگاه علوم پزشکی مازندران

قاسم جان بابایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر افزود : این مبلغ مربوط به بدهی شرکت های بیمه از سال 94 تاکنون است که در صورت پرداخت شدن ، می توانیم برای رضایتمندی بیشتر کارکنان مراکز درمانی، کارانه های آنان را پرداخت کنیم .
وی گفت : برای جبران مشکلات مالی قرار است سازمان بیمه سلامت بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی هشت هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت در آینده نزدیک در بورس عرضه کند.
جان بابایی در خصوص مشکلات نظافتی و کمبود نیروهای متخصص در مراکز درمانی شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت هم اظهار داشت : با استخدام 49 نیروی خدماتی تا یک ماه آینده ،
مشکل بیمارستان های نوشهر و چالوس در این زمینه رفع می شود.
کمبود نیروهای خدماتی در مراکز درمانی این شهرستان ها باعث شده تا نظافت عمومی در مراکز درمانی بخوبی انجام نشود و این بیمارستان ها با مشکلات زیادی از نظر نظافت رو به رو شوند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : با پی گیری های انجام شده ، 2 جراح عمومی و یک متخصص رادیولوژی برای بیمارستان طالقانی چالوس در نظر گرفته شد که در آینده نزدیک مشغول به کار می شوند.
وی افوزد : همچنین با تامین نیروهای مختصص ، بخش آی سی یو 2 بیمارستان طالقانی چالوس با 6 تخت بزودی راه اندازی می شود.
جان بابائی همچنین از راه اندازی نخستین مرکز طب هسته ای غرب مازندران در چالوس خبر داد و گفت: با توجه به آماده بودن این مرکز و تامین نیروهای متخصص و تجهیزات، حداکثر ظرف یک ماه آینده با مجوز سازمان انرژی اتمی راه اندازی خواهد شد.
وی با بیان اینکه هشت مرکز بهداشتی و درمانی روستایی در نوشهر ، چالوس و کلاردشت با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد تومان در حال ساخت است ، افزود : از این تعداد هفت مرکز در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد و مرکز درمانی مرزن آباد نیز پس از تکمیل در هفته دولت سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.
جان بابایی از بهره برداری کلینیک ویژه نوشهر در دهه فجر خبر داد و گفت : برای ساخت و تجهیز این کلینیک یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه می شود.
وی همچنین افزود : فاز نخست اورژانس شهید بهشتی نوشهر نیز با یک میلیارد و 500 میلیون تومان در خرداد سال آینده به بهره برداری می رسد.