سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

بخش نفرولوژیت بیمارستان ولیعصر (عج) نیازمند نیروی فوق تخصص - نمایش محتوای خبر

 

 

بخش نفرولوژیت بیمارستان ولیعصر (عج) نیازمند نیروی فوق تخصص

مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران گفت: در سال گذشته 16 میلیارد تومان خرید دارو در حوزه درمان مستقیم و 120 میلیارد تومان دارو در حوزه درمان غیرمستقیم داشته‌ایم.

بخش نفرولوژیت بیمارستان ولیعصر (عج) نیازمند نیروی فوق تخصص

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، محمد خورشیدی صبح امروز در نشست خبری به‌مناسبت هفته تأمین اجتماعی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برنامه‌های خود را به این سمت سوق داده است، اظهار کرد: خرید تجهیزات و تولیدات داخلی در بخش درمان بخشی از آن است.

وی به عملکرد سازمان در سال 94 اشاره کرد و افزود: سال گذشته جزو سال‌های سخت اقتصادی دولت بود و مسائل اقتصادی و بودجه‌ای به‌شدت سازمان تأمین اجتماعی را تحت فشار قرار داد اما در مازندران در حوزه درمان ظرف چندسال گذشته بیشترین اعتبارات را داشته‌ایم.

مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران تصریح کرد: سال گذشته در حوزه درمان مستقیم و غیرمستقیم بیش از 680 میلیارد تومان بودجه هزینه شد و بزرگ‌ترین اتفاق، افتتاح بخش آنژیوگرافی و بیمارستان تخصصی قلب باز در سفر ریاست جمهوری به استان در بیمارستان ولیعصر(عج) قائم‌شهر بود.

خورشیدی اعتبار ساخت بیمارستان تخصصی قلب باز را 50 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون 250 مورد جراحی قلب باز بدون عارضه و بیش از یک‎هزار و 900 مورد آنژیوگرافی به همراه آنژیو‌پلاسی در این بیمارستان انجام و 6 میلیارد تومان لوازم مصرفی خریداری و در اختیار بیماران گذاشته شد.

وی در ادامه به نصب و راه‌اندازی ام.آر.آی در بیمارستان ولیعصر(عج) شهرستان قائم‌شهر با هزینه 9 میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: تا به‌ امروز بیش از 50 هزار نفر توسط این دستگاه ام.آر.آی شده‌اند و تنها مشکل موجود را نوبت‌دهی در این بخش عنوان کرد که دلیل آن حجم بالای مراجعه‌کنندگان است.

خورشیدی ادامه داد: از دیگر اقدامات انجام‌شده در سال گذشته، بازسازی و به‌سازی کل سیستم پست برق بیمارستان ولیعصر(عج) قائم‌شهر با اعتبار بالغ بر 10 میلیارد تومان بود و با خریداری 3 دیزل ژنراتور دغدغه ما در زمان قطعی برق حل شد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران به جذب نیروی انسانی در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: سال 94، تعداد 57 پزشک در استان جذب کار شدند که از این تعداد 11 نفر فوق تخصص و 37 نفر متخصص و بقیه عمومی بودند.

خورشیدی اظهار کرد: در حال حاضر در بیمارستان ولیعصر(عج) در بخش‌های قلب، رماتولوژی ریه و گوارش فوق تخصص داریم و تنها در بخش نفرولوژیت یا فوق تخصص کلیه نیازمند نیرو هستیم که تا به حال متقاضی پیدا نکردیم.

وی با بیان اینکه برای نخستین‌بار در استان مازندران و در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی پیوند قرنیه در بیمارستان حکمت انجام شد، افزود: این روش عمل انحصاری بود و بیمارانی که نیازمند پیوند قرنیه هستند می‌توانند به بیمارستان مراجعه کنند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران به تعویض دستگاه‌های دیالیز بیمارستان ولیعصر(عج) قائم‌شهر اشاره کرد و گفت: بسیاری از دستگاه‌ها قدیمی شده بود که سال گذشته 6 دستگاه خریداری و تعویض شد و به‌زودی بقیه دستگاه‌ها نیز خریداری خواهد شد، همچنین دو تخت مجزا برای دیالیز کسانی است که آنتی‌ژن مثبت هپاتیت هستند.

وی اظهار کرد: در سال 95 تلاش داریم به سمت ارتقای کیفیت خدمات برویم و از آن به بهترین نحو استفاده کنیم، همچنین درصدد هستیم در همه بیمارستان‌های مازندران، هتلینگ را ارتقاء دهیم که نیازمند اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان است.

خورشیدی با بیان اینکه بودجه امسال بیش از 750 میلیارد تومان است، افزود: این مبلغ در حوزه درمان مستقیم و غیرمستقیم هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: حجم مراجعات به بیمارستان ولیعصر(عج) از یک حجم نرمال بالاتر است و سال گذشته 18 میلیون بار مراجعه به کل مراکز استان داشتیم که از این تعداد بیش از 4.5 میلیون بار مراجعه مربوط به درمان مستقیم بوده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران به خرید دارو در سال 94 اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 16 میلیارد تومان خرید دارو در حوزه درمان مستقیم و 120 میلیارد تومان دارو در حوزه درمان غیرمستقیم داشته‌ایم که از این 120 میلیارد تومان، 17 میلیارد مربوط به داروی بیماران خاص بوده است.

وی در پایان به پروژه‌های مازندران در سال‌جاری  اشاره کرد و گفت: توسعه و ساخت بخش اورژانس و ساختمان اداری بیمارستان چالوس، طرح توسعه اورژانس بیمارستان بابلسر، اتمام درمانگاه چمستان نور با پیشرفت فیزیکی 80 درصد جز اولویت‌های کاری ما در سازمان است.