جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

بخش عمده سرمایه گذاری در مازندران ویژه بخش خصوصی است - نمایش محتوای خبر

 

 

بخش عمده سرمایه گذاری در مازندران ویژه بخش خصوصی است

به گزارش خبرگزاری مهر، علی احسانی بعد ازظهر امروز در کارگاه علمی و تخصصی اقتصاد مقاومتی در سالن پیامبر اعظم دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به ذخیره 250 هزار میلیارد دلار صندوق ذخیره ارزی، اظهارداشت: از صندوق ذخیره ارزی در بخش اقتصادی و بخش های دیگر کشور می توان استفاده کنند.
وی با بیان اینکه اقتصاد کشور قبل و بعد انقلاب با دو چالش اساسی اقتصاد نفتی و عدم حضور قدرتمند بخش خصوصی مواجه هستیم، گفت: متاسفانه امروز این دو چالش موجب ایجاد مشکلاتی در زمینه اقتصاد شده است و دولت تدبیر و امید با عزم جدی بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بدنبال اقتصاد مقاومتی است.

وی بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و ابلاغ سیاست های دولت فضای برنامه ششم توسعه بسمت اقتصاد مقاومتی است و باید بصورت جدی به بخش خصوصی توجه ویژه شود.

این مسئول با بیان اینکه هم دولت و هم بخش خصوصی به همدیگر نیاز دارند، اذعان داشت: در بحث سازندگی، اقتصاد و فعالیت بخش خصوصی باید به جد ورود پیدا کند و در سطح کلان به این بخش در برنامه ششم توسعه توجه شود.

احسانی با اشاره به کاهش تورم و مثبت شدن رشد اقتصادی و سرمایه گذاری در دولت تدبیر و امید، خاطرنشان کرد: برای ادامه این اقدامات همکاری بخش خصوصی با دولت امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: داشتن سند تنها محور کشاورزی و سرمایه گذاری در استان مازندران موجب فرار سرمایه گذاران از این بخش شده است و خوشبختانه در حال حاضر این سند اصلاح و بازنگری شده است.
احسانی به ورود بخش خصوصی در اجرای صنایع پتروشیمی، نفت و گاز در آینده نزدیک در یک برنامه بلند مدت، میانه مدت و کوتاه مدت تاکید کرد.