سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بحران برف سبب کاهش 80 درصدی تولیدات کشاورزی چالوس شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

بحران برف سبب کاهش 80 درصدی تولیدات کشاورزی چالوس شده است

به گزارش خبرنگار مهر، یزدانقلی خزایی شامگاه دوشنبه در کارگروه کشاورزی شهرستان گفت: دربحران برف بیش از 73 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خسارت وارد شده است.

وی با بیان اینکه، بخش کشاورزی ارتباط مستقیمی با آب وهوا دارد گفت: خسارات آن حداقل 10 روز یا یک ماه بعد مشخص می شود و با وجود اینکه ما از همان ساعات اولیه در تلاش بودیم ولی خسارات زیادی به بخش مرکبات ،گل وگیاهان زینتی ودامداریها به وجود آمد و سبب شد امسال بیش از 80 درصد با کاهش تولیدات مواجه شویم.

وی افزود : براساس آمار بدست آمده تاکنون حدود دو هزار و 460 هزار نفر از کشاورزان دچار خسارت شده اند و نیاز به توجه مسئولین دارد تا راه حل مناسبی برای این مشکل در نظر بگیرند.

محمد ناصر زندی فرماندار چالوس گفت: در بحران برف سال گذشته خسارات زیادی به بخش کشاورزی وارد شد و دولت باید با یک سرعت عمل بالا وارد این عرصه شود.

وی افزود: همانطور که دولت در بخش بنیاد مسکن به خوبی وبه موقع وارد شد باید این ظلمی که به بخش کشاورزی وارد شد را برطرف کند.

زندی افزود: با خساراتی که وارد شد تقریبا در بخش کشاورزی، گل و گیاهان زینتی و دامداری متحمل زیانهای زیادی شدیم و برای چند سال آینده اکثر باغداران با کاهش محصول روبه رو هستند.

زارعی اسحاقی رئیس بانک کشاورزی چالوس نیز گفت: عمده مراجعات مردم در خصوص بخشودگی سود وام های قبلی است که این در صورتی که دولت پول سود بخشوده را به بانکها واریز کند امکان پذیر است.

زارعی رئیس اداره بانک تعاون گفت: عمده مشکلات مردم برای بدهی ها است و فقط مشکل مردم با عقب افتادن وام قبلی حل نمی شود و اکثر دنبال جبران خسارت جدید هستند.