جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

با سوءاستفاده کنندگان از مزایای مسکن مهر مازندران برخورد می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

با سوءاستفاده کنندگان از مزایای مسکن مهر مازندران برخورد می شود

'علی بابایی کارنامه' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به سوء استفاده برخی افراد از تسهیلات و مزایای دولتی مسکن مهر در شهرهای ساحلی مازندران اشاره کرد و افزود: طرح مسکن مهر بمنظور خانه دار شدن افراد طبقه ضعیف فاقد مسکن بعنوان سیاست دولت قبلی در نقاط مختلف آغاز شد و این دولت نیز آنرا پیگیری می کند .

وی ادامه داد: برخی افرادبدنبال کسب درآمد بالا به طرق مختلف مبادرت به سودجویی در این زمینه کردند و با خرید قیمت پایین منازل شرکتهای تعاونی مسکن مهر فریدونکنار ، بابلسرو محمود آباد که ازمزایای دولتی نیزبهره مند شدند ، به قیمت چندین برابر به افراد غیر بومی فروختند.

مدیر کل تعاون ، کار ور فاه اجتماعی مازندران گفت: منازل با قیمت 400میلیون ریالی از اعضای تعاونی خریداری و به قیمت یک میلیارد و 500میلیون ریالی فروخته شد .

وی افزود: هم اکنون این واحدهای مسکونی دیگر نه به عنوان مسکن افراد طبقه ضعیف بلکه بعنوان ویلایی برای خوش نشینان غیر بومی مازندران مبدل شده است .

بابایی کارنامه این گونه سواستفاده از مزایای مسکن مهر را جفا درحق مردم دانست و گفت: متاسفانه دخالتهای نابجا برخی دستگاههای اجرایی نیز به این مساله دامن زده است .

وی با اخطار به افراد سودجو ، گفت: دولت گذشته با اجرای طرح مسکن مهر مزایایی را در اختیار مردم قرارداده است و دولت جدید نیز این طرح را با وجود نقص هایش حمایت می کند تا به سرانجام برسد.

بابایی کارنامه از اعضای شرکتهای تعاونی مسکن مهر خواست تا از این مزایای دولتی که برای آنها فراهم شده است به درستی استفاده بکنند تا از هرگونه سواستفاده جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه تحویل و سازماندهی واحدهای مسکن مهر برعهده راه و شهرسازی است ، گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطالبات مردم در قالب شرکتهای تعاونی مسکن مهر را پیگیری می کند.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از این سواستفاده ها بصورت قانونی و قضایی پیگیر خواهیم بود.

براساس آمار اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران 14 هزار واحد مسکن مهر خودمالک و پنج هزار و 868 واحد مسکن مهر در قالب شرکتهای تعاونی در دست اجرا هستند.