سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی طرح آب شیرین کن شرق مازندران در گلوگاه آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی طرح آب شیرین کن شرق مازندران در گلوگاه آغاز شد

همزمان با بیست و سومین سفر کاروان تدبیر و امید به استان مازندران عملیات اجرایی طرح آب شیرین کن شرق مازندران روز دوشنبه با حضور وزیر نیرو در شهرستان گلوگاه آغاز شد.

با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی طرح آب شیرین کن شرق مازندران در گلوگاه آغاز شد

حمید چیت چیان در این آئین بهره برداری از این طرح با اشاره به تامین آب شرب موردنیاز این منطقه گفت : مازندران دارای استعدادها و توانمندی های مختلف در کشاورزی و گردشگری و صنعتی و ... است و باید برنامه راهبردی برای آن تدوین شود.
وی اظهار داشت : تامین آب شرب شرق استان از طریق سد گلورد تا پایان سال عملیاتی می شود و با آبگیری این سد و همچنین افتتاح تصفیه خانه آب شیرین کن در سال 95 از آب شرب مطلوب برخوردار می گردیم.
وزیر نیرو ادامه داد : تامین آب بخش کشاورزی در گلوگاه در دست مطالعه است تا با انتقال آب از غرب و مرکز استان مشکل آب بخش کشاورزی مرتفع شود.
وی گفت : استفاده از سدها ، آب بندان ها و همچنین استفاده به هنگام از آب می تواند در رفع مشکل کمبود آب مهم تلقی شود.
وی همچنین با اشاره به این که مردم مجاهد و رشید گلوگاه در رونق برق کشور تاثیر بسزا دارند، گفت : بسیاری از خطوط انتقال برق کشور با اهتمام دکل بندان گلوگاه انجاممی شوئد واین کاری با ارزشی است که ما مدیون آنان هستیم.
وی با تاکید بر الزام پیمانکاران و پرداخت بیمه دکل بندان گفت: هیج قراردادی منعقد نمی شود مگر این که بیمه دکل بندان در این مساله دیده شود و تا در زمان بروز حادثه مشکل وجود نداشته باشد و به امور خانواده های نیز رسیدگی شود.
طرح یادشده با ظرفیت پنج هزار و 450 متر مکعب در شبانه روز با هدف ارتقای تامین آب شرب با حضور وزیر نیرو و جمعی از مسئولان شهرستانی افتتاح شد.
کاروان تدبیر و امید در بیست و سومین سفر امروز میهمان مردم مازندران هستند.