سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

باید از ظرفیت بنادر مازندران برای صادرات به ترکمنستان بهره‌گیری کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

باید از ظرفیت بنادر مازندران برای صادرات به ترکمنستان بهره‌گیری کرد

سفیر ایران در ترکمنستان گفت: باید از ظرفیت بنادر استان مازندران به‌جای حمل و نقل زمینی در جهت صادرات به کشور ترکمنستان بهره‌گیری کرد.

باید از ظرفیت بنادر مازندران برای صادرات به ترکمنستان بهره‌گیری کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، سید محمد احمدی سفیر ایران در کشور ترکمنستان با ربیع فلاح‌ استاندار مازندران دیدار کرد.

سفیر ایران در ترکمنستان در این دیدار طی جلسه‌ای با مسؤولان اقتصادی استان بر لزوم همکاری و تعامل‌ها بین ایران و ترکمنستان تاکید کرد و گفت: افزایش همکاری بین کشورهای ایران و ترکمنستان مهم است و حتی جنبه استراتژیکی دارد.

احمدی بنادر استان مازندران را بهترین مکان برای توسعه مراودات و صادرات به کشور ترکمنستان دانست و اظهار کرد: باید از ظرفیت بنادر استان مازندران به‌جای حمل و نقل زمینی در جهت صادرات به کشور ترکمنستان بهره‌گیری کرد.

وی بیان کرد: استان مازندران استعداد بالایی در توسعه صادرات و مراودات اقتصادی با کشور ترکمنستان از راه دریایی دارد و بازرگانان این استان می‌توانند بازارهای مصرف این کشور را در اختیار خود گیرند.

سفیر ایران در کشور ترکمنستان با اعلام آمادگی برای هرگونه کمک و تعامل با بازرگانان مازندرانی، افزود: مسؤولان و بازرگانان مازندرانی می‌تواند در حوزه ترانزیت کالاهای صادراتی به کشور ترکمنستان اثرگذار باشند.

احمدی بر ساماندهی کالاهای صادراتی و بسته‌بندی مناسب محصولات برای صادرات تاکید کرد و ادامه داد: بخش خصوصی باید ورود جدی‌تری به مسئله تولید داشته باشد.

ربیع فلاح‌ استاندار مازندران در این نشست بر اهمیت جایگاه مازندران و ظرفیت‌های موجود در این استان برای توسعه مراودات اقتصادی با کشور ترکمنستان تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی باید از ظرفیت‌های دوران پسابرجام برای توسعه و افزایش مراودات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه نهایت استفاده را کند.