سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بایدها و نبایدهای خبرنگاری از زبان مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بایدها و نبایدهای خبرنگاری از زبان مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران


 به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی مدیرکل بانوان و خانواده استانداری مازندران با بانوان خبرنگار در سالن شماره یک استانداری مازندران، اظهار داشت: مشکلات حوزه خبرنگاران بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه در میان اصحاب رسانه، افرادی را می‌شناسیم که با سیلی صورت خود را سرخ نگه می‌دارند، گفت: فعالیت در این عرصه نه به دلیل مسائل مالی و  رفاهی بلکه به دلیل عشق و علاقه به این کار است.

ابراهیمی با اشاره به اینکه خبرنگاری، تسویه حساب شخصی، مشکل‌زایی، آب به آسیاب دشمن ریختن و ... نیست، یادآور شد: خبرنگاران حقایق را به مردم می‌گویند و عشق به کار باعث شده در صحنه حضور داشته و به کار رسانه بپردازند.

وی با بیان اینکه ارشاد مازندران با خانه مطبوعات استان، همنوایی دارد، ادامه داد: هنوز اجازه ندادیم یک پرونده از رسانه‌های مازندران به دادگاه برود و فردی به ندامتگاه فرستاده شود بلکه جلوی این مسائل را با تفاهم، گرفتیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با تاکید بر نقدپذیری مدیران استان، تصریح کرد:‌ رسانه‌ها حرف تندی نمی‌زنند چون ما قدرت نقدپذیری نداریم تصور می‌کنیم صحبت‌های رسانه‌ها تند است.

وی ادامه داد: اگر با نقد سازنده ورود پیدا نکنیم و نقدپذیر نباشیم، دچار جهالت شده‌ایم، نقد باید سازنده باشد نه نقدهای باندبازی که مسائل پشت پرده را در پی دارد.

ابراهیمی یادآور شد: نقد را باید با زبان‌های مختلف بیان کرد.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مطبوعات در بهمن‌ماه، تصریح کرد: نمایشگاه کتاب هم از 14 تا 20 بهمن در سالن وفاییان برگزار می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه از 400 ناشر برای حضور در نمایشگاه کتاب دعوت کردیم، اظهار داشت: 40هزار عنوان کتاب در نمایشگاه عرضه می‌شود.