جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

باور رونق اقتصادی در روستاهای مازندران ایجاد شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

باور رونق اقتصادی در روستاهای مازندران ایجاد شده است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ سید عیسی هاشمی حیدری ˈ روز سه شنبه در مراسم افتتاح ساختمان دهیاری روستای ˈ ماهفروجک ˈ بخش مرکزی شهرستان ساری افزود: امروزه با مدیریت صحیح می توان ظرفیت ها و قابلیت های موجود در روستاهای مازندران را بدون اعتبارات دولتی تبدیل به درآمد و رونق اقتصادی منطقه کرد.

وی با بیان اینکه قابلیت های اقتصادی روستاهای مازندران شناسایی شده است ،ادامه داد: نتیجه تحقیقات بررسی ظرفیت ها و توانمندی اقتصادی روستاها نشان می دهد که تمامی روستاهای استان بنگاه اقتصادی هستند که باید مدیریت شود.

معاو امور عمرانی استاندار مازندران تعداد روستاهای استان را سه هزار و 250 روستا عنوان کرد و بیان داشت: یکهزار و 500 روستا دهیار دارند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه مجلس، دهیاران مجریان دستگاه های دولتی در روستاها هستند، افزود: دولت نهم و دهم با شکل دادن دهیار ،خودباوری روستاها به عنوان بنگاه اقتصادی را ایجاد کرده است.

هاشمی به آثار مشهود سازندگی و عمران آبادی روستاهای مازندران اشاره کرد و گفت: امروز بیشتر روستاهای استان از امکانات شهری مانند آب ،برق ، گاز ، آسفالت راه ها و طرح هادی برخوردارند.

معاون عمرانی استاندار مازندران به مهاجرت افراد از شهرها به روستاهای مازندران اشاره کرد و افزود: با ساز و کارهایی که دولت برای توسعه روستا تدارک دیده ،علاوه بر توسعه عمرانی روستاها و رونق اقتصادی آن ،جمعیت روستایی در حال افزایش است.

وی ادامه داد: امروز شادابی و نشاط زندگی در بین مردم روستاهای مازندران وجود دارد که با مدیریت صحیح می توان درآمد و شغل پایدار را ایجاد کرد.

ˈ رمضانعلی رضایی راد ˈ بخشدار مرکزی شهرستان ساری هم در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به وجود 320 خانوار با جمعیت 920 نفری در روستای ماهفروجک اشاره کرد و گفت: برای احداث ساختمان دهیاری این روستا 130 میلیون تومان هزینه شده است.

وی به وجود پنج شهید ،دو آزاده ،9 جانباز و یک مفقودالاثر در روستای ماهفروجک اشاره کرد و افزود: 750 هکتار اراضی زراعی و باغی در این روستا وجود دارد.

بخشدار مرکزی گفت: دو طرح ملی بیمارستان 320 تختخوابی و پیست بین المللی دو چرخه سواری در این روستا در حال ساخت است.

رضایی راد تلاش در مسیر محرومیت زدایی از روستاها را از برنامه های دولت معرفی کرد و افزود: دولت نگاه ویژه ای به روستاها دارد.