سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

بانک ملی امسال 200 هزار میلیارد ریال به طرحهای نیمه تمام تسهیلات داد - نمایش محتوای خبر

 

 

بانک ملی امسال 200 هزار میلیارد ریال به طرحهای نیمه تمام تسهیلات داد

مدیرعامل بانک ملی ایران گفت که این بانک در سال جاری 200 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح های نیمه تمام در سطح کشور پرداخت کرده است .

بانک ملی امسال 200 هزار میلیارد ریال به طرحهای نیمه تمام تسهیلات داد

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی سرپرستی بانک ملی در مازندران ، عبدالناصر همتی در نشست روسالی حوزه ها و شعب ممتاز بانک ملی در بابلسر افزود : در مجموع بانک ملی در یک سال اخیر 420 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح های نیمه تمام در سراسر کشور پرداخت کرده است.
وی سیاست بانک ملی را ایجاد رونق اقتصادی در کشور برای نیمه دوم سال و سوق دادن تسهیلات برای خرید کالاهای داخلی از جمله خودرو اعلام کرد.
مدیر عامل بانک ملی گفت : در سطح کشور ما با رکود اقتصادی و کاهش درآمد دولت به دلیل پایین آمدن حجم و قیمت نفت مواجهیم و با این مشکلات پرداخت تسهیلات به طرح های نیمه تمام اقتصادی از سوی این بانک همچنان ادامه خواهد یافت.
وی افزود : بانک ملی با توجه به جایگاه مهمش در کشور تصمیم دارد در این زمینه به دولت کمک کند و با تغییر سیاست های اعتباری خود به سمت افزایش تقاضای جامعه برای تولیدات داخلی دارای ظرفیت اضافی ، چرخه تولید و درآمد کشور را به حرکت درآورد.
همتی با تشویق روسای حوزه های بانک ملی برای جذب منابع جدید ، اظهار داشت : امسال برای رقابت در بازار ، منابع بانک ملی ایران باید رشد هدف گذاری شده را کسب کنند و لذا روسای حوزه ها باید در این زمینه ها اقدام جدی داشته باشند.
وی مشترمداری را از مسئولیت مهم روسای شعب بانک ملی دانست و بر نظارت مستمر آنان بر عملکرد بانک برای تامین نیازهای مشتریان تاکید کرد.
مدیرعامل بانک ملی همچنین از روسای حوزه ها خواست تا همسو با سیاست های مشتری مداری این بانک ، در پرداخت تسهیلات خرد به مشتریان سخت گیری نکنند.
همتی با تاکید بر اهمیت نقش روسای حوزه ها در پیشبرد اهداف بانک ، گفت : روسای حوزه ها برای عملکرد بهتر باید اختیارات کافی نیز داشته باشند و لذا افزایش اختیارات آنها در دستور کار بانک قرار دارد.
وی از تصویب صورت مالی سال 93 بانک ملی خبر داد و آنچه که عملکرد موفق این بانک عنوان شده بود را ناشی از تلاش کارمندان این بنگاه اقتصادی ارزیابی کرد.
بانک ملی در استان مازندران 150 شعبه و 60 گیشه فعال ،390 دستگاه خودپرداز، 21 هزار دستگاه پایانه فروشگاهی و دو هزار کارمند دارد.
براساس آمار میزان منابع بانک های دولتی در مازندران 167 هزار میلیارد ریال است ولی آنها پارسال 198 هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریانشان پرداخت کردند که 41 درصد بیشتر از منابع آنها بوده است.
همایش دو روزه سرپرستان بانک ملی که بدون دعوت از خبرنگاران برای پوشش خبری از دیروز در بابلسر شروع شد، امروز نیز ادامه دارد.