سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

بانک صنایع دستی در مازندران ایجاد شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بانک صنایع دستی در مازندران ایجاد شود

به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا صبح دوشنبه در مراسم معارفه سرپرست معاونت صنایع دستی استان با بیان اینکه پیوند اقتصاد و هنر چندان پیچیده نیست و صنایع دستی باید اقتصادی شود، افزود: در حال حاضر استان در خدمت صنایع دستی و گردشگری است و نسبت به این حوزه ها حساس است.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه گردشگری در ایران براساس توریسم فرهنگی است، به ضرورت ایجاد بانک صنایع دستی اشاره کرد و گفت: در این استان صنایع دستی شاخصی تولید می شود که نمی توان برای آن ارزش ریالی تعیین کرد.

وی با بیان اینکه در چنین فضایی پرداختن به صنایع دستی، آثار تاریخی و موزه ها اهمیت ویژه ای دارد گفت: براساس گفته های رایزن های فرهنگی،نمایندگان و شرکتهای هواپیمایی اقبال تورهای خارجی برای سفر به ایران از آغاز دور اول نشست های هسته ای بسیار زیاد است که تا شش ماه قبل این طور نبود.

وی با بیان اینکه ما هنوز برای صادرات صنایع دستی،حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی آمادگی چندانی نداریم گفت: با وضعیت فعلی نمی توان پذیرای گردشگران خارجی بود.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران  بر لزوم پیوند گردشگری با صنایع دستی تاکید کرد و گفت: برپایی نمایشگاه های تخصصی در بازارهای هدف و ارایه بهترین های استان در کشورهای خلیج فارس و حاشیه دریای خزر بهترین تبلیغ از فرهنگ و هنر و جاذبه های کشور است که تاثیر بسیار زیادی در جذب گردشگر دارد.

بزرگ نیا افزود:در حال حاضر استان در خدمت  صنایع دستی و گردشگری است و نسبت به این حوزه ها حساس است امیدواریم هیچ مشکلی باعث غفلت از آن نشود

در ادامه این جلسه علی ماهفروزی به عنوان سرپرست معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران منصوب شد.