جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

بانک جامع املاک مازندران تکمیل می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بانک جامع املاک مازندران تکمیل می شود

به گزارش خبرنگار مهر، ولی عبدی کمیشانی پیش از ظهر امروز در نشست با کارشناسان و نقشه برداران دستگاههای اجرایی استان، با اشاره به قدمت تهیه نقشه کاداستر در کشور از سال  1330 ، خاطرنشان کرد : همه دستگاههای اجرایی برای تکمیل طرح جامع املاک باید همکاری کند.

وی، داشتن اطلاعات کامل و دقیق حقوقی املاک را یکی از زیر ساختاهای اقتصادی کشورها و مبانی مهم در ارزیابی کسب و کار دانست که در ارزیابی های انجام شده از لحاظ کیفیت کسب و کار ایران در بین 180 کشور رتبه  156 را داراست.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک مازندران در ادامه ، با اشاره به اجرای برنامه پنج ساله توسعه تصریح کرد : طبق این برنامه سازمان ثبت مکلف است با همکاری دستگاههای اجرایی استان که متولی اراضی می باشند سند مالکیت این اراضی تهیه نمایند تا با اجرای این کار از تعرض و دست اندازی به این اراضی و صدور سند معارض جلوگیری بعمل خواهد آمد.

سید محسن قربانی مسئول کاداستر ثبت اسناد و املاک استان نیز طی سخنانی تهیه نقشه جهت جانمایی در بانک نقشه جامع املاک کاداستر را وظیفه دستگاههای اجرایی استان دانست.

وی خاطرنشان کرد : نقشه های تهیه شده باید utm   دربسته بیضوی WGS 84  باشند و دستگاههای اداری  حریم اراضی و املاک خود را نیز به ثبت اعلام کرد.