جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

بانک اطلاعات حافظان قرآنی در مازندران راه اندازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بانک اطلاعات حافظان قرآنی در مازندران راه اندازی شد

حجت الاسلام ناصر شکریان در گفتگو با خبرنگار مهر در گزارشي از فعاليت هاي شش ماهه اول سال جاري با اشاره به اهميت فعاليت هاي قرآني و ترويج معارف اهل بيت (ع)‌ در سطح جامعه گفت: تلاش ما بر اين است تا بتوانيم در راه اعتلاي فرهنگ غني قرآن آنچه که مدنظر مقام معظم رهبري در امر قرآن است ،‌ محقق شود.

شکريان با اشاره به برنامه هاي اجراي شده توسط موسسات و مراکز قرآني بيان داشت:‌ برنامه هاي خانه قرآن روستايي و موسسات شهري شامل موارد آموزشي و تبليغي است که در اين راستا دوره هاي متعددي برگزار شد.

وي با بيان اينکه مجموعه بيش از 450 موسسه و مرکز قرآن شهري و روستايي در مازندران مجوز فعاليت دارند، افزود:‌ دارالقرآن الکريم اداره کل تبليغات اسلامي مازندران با همکاري استانداري استان با راه اندازي 323 خانه قرآن روستايي نقش موثري در توسعه کمي و کيفي فعاليت هاي قرآني داشته است.

وي ادامه داد: دوره هاي آموزشي شش ماهه اول سال جاري با تشکيل دو هزار و 500 کلاس تحت 38 عنوان آموزشي و با حضور 20 هزار نفر از قرآن آموزان در سطح استان برگزار شد که عناوين اين دوره ها شامل تربيت نيروي متخصص قرآن کريم ،‌ آموزش عمومي ،‌ گسترش مفاهيم و تفسير قرآن کريم ،‌ آموزشهاي تجويد و طرح هاي استاني شامل مصباح الهدي و نورالهدي و همچنين کارگاه هاي مهارت هاي زندگي ،‌بوده است.

وي همچنين با اشاره به برگزاري 800 محفل انس با قرآن کريم در سال جاري افزود: اکثر محافل قرآني در ماه مبارک رمضان برگزار شد که در غير اين ماه مبارک را نيز شامل مي شود.

مدير کل تبليغات اسلامي مازندران با بيان اينکه اعتبارات فعاليت هاي قرآن نسبت به سالهاي قبل کمتر است ،‌ تصريح کرد: با توجه به فرمايش مقام معظم رهبري بخش فرهنگ هنوز مظلوم است که اميدواريم از سوي مسئولين محترم قوه مققنه و مجريه در تقويت بودجه سال 92 نسبت به مسايل فرهنگي و قرآني توجه ويژه به عمل آيد.