سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات واحدهای تولیدی اقدام کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات واحدهای تولیدی اقدام کنند

استاندار مازندران گفت: 413 میلیارد تومان تسهیلاتی که برای واحدهای تولیدی واجد شرایط استان در نظر گرفته شده است بانک‌ها باید نسبت به تخصیص آن اقدام کنند.

بانک‌ها نسبت به پرداخت تسهیلات واحدهای تولیدی اقدام کنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح‌جلودار بعد از ظهر امروز در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال که در استانداری مازندران برگزار شد اظهار کرد: 413 میلیارد تومان تسهیلاتی که برای واحدهای تولیدی واجد شرایط استان در نظر گرفته شده است بانک‌ها باید نسبت به تخصیص آن اقدام کنند.

وی با اعلام اینکه دستگاه‌های اجرایی طرح‌های خود را برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی کنند، تصریح کرد: علت عدم پرداخت تسهیلات بانک‌هایی که پرداختی نداشته‌اند در اسرع وقت بررسی می‌شود.

فلاح‌جلودار گفت: بانک‌ها برای طرح‌هایی که از سوی افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی معرفی می‌شوند مساعدت لازم را به‌عمل آورده و کمترین ضمانت و وثیقه را درخواست کنند.

وی بیان کرد: هرچه‌ سریع‌تر لیست مربوط به متقاضیان برای سرمایه‌گذاری ثابت مشخص شود.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز اظهار کرد: تا پایان سال زمان زیادی باقی نمانده است و علی‌رغم پیگیری‌های صورت گرفته برای دریافت تسهیلات واحدهای تولیدی خروجی خوبی را شاهد نیستیم.

کامران اصغری افزود: در سال‌جاری بانک‌ها باید 413 میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های واجد شرایط پرداخت می‌کردند که تاکنون محقق نشده است.

وی ادامه داد: بیشترین سهم‌بری از دریافت تسهیلات برای دستگاه‌های اجرایی صنعت،معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و سازمان میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری است.

اصغری خاطرنشان کرد: امیدواریم با جدیت بیشتر بتوانیم یک‌دهم از تعهدات خود را تا پایان سال برای حفظ اشتغال انجام دهیم.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه باید توان تسهیلات‌دهی بانک‌ها را مشخص کنیم، گفت: 57 میلیارد تومان اعتبار تخصیصی بانک‌ها بوده که یا قرارداد منعقد شده و یا پرداخت و یا در مرحله پرداخت است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: به‌غیر از اداره‌کل شیلات، 104 میلیارد تومان تسهیلات سهم بخش کشاورزی است که 10 بانک عامل باید نسبت به پرداخت آن به واحدهای تولیدی اقدام کنند.

دلاور حیدرپور گفت: پس از تعیین سهمیه 194 طرح با اعتبار 107 میلیارد و 747 میلیون تومان و بیشتر از سهمیه به بانک‌ها معرفی کردیم که تاکنون پس از بررسی‌های انجام شده هفت طرح برای عقد قرارداد به کارگروه اشتغال استان معرفی شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه سازمان صنعت،معدن و تجارت مازندران به اندازه کافی طرح به بانک‌ها معرفی کرده است، ادامه داد: طرح‌هایی که با پیشرفت فیزیکی 60 درصد به بالا هستند را آماده کردیم که در صورت تخصیص تسهیلات 300 میلیارد تومانی می‌توانیم 61 طرح را به بهره‌برداری برسانیم.

محمد محمدپور اظهار کرد: بانک‌ها باید به دستگاه‌های اجرایی اعلام کنند که برای طرح‌ها چه میزان استمهال می‌دهند و چه میزان سرمایه در گردش دارند.

وی گفت: مشکلات بانک‌ها را درک می‌کنیم اما بعد از گذشت هشت ماه از سال، نامه‌هایی که از سوی بانک‌ها به دستگاه‌های اجرایی زده می‌شود که به چه طرح‌هایی تسهیلات پرداخت کرده‌اند،مشخص نیست.