بانوی بی نشان

بانوی بی نشان


بانوی بی نشان عنوان ویژه برنامه شهادت بانوی دو عالم فاطمه زهرا(س) ،به تهیه کنندگی بهمن یدالهی می باشد که سه شنبه و چهار شنبه (13و12 اسفند) از ساعت 17 به مدت 90 دقیقه به صورت زنده از صدای شبکه تبرستان پخش شد.

در طول تاریخ حوادث و وقایع زیادی موجود است که بعضی از آنها در خاطره ها مانده و برخی دیگر در میان سطرهای کتب تاریخی ، مدفونند.
از جمله این حوادث تلخ ، واقعه شهادت فاطمه زهرا( سلام الله علیها ) می باشد. حادثه ای که شعله آن ، بعد از گذشت سالها ، همواره در دلها شیعیان و محبین اهل بیت روشن و فروزنده است.

یاس ها امروز بوی اشک می دهند. خورشید به خجلت می تابد و آسمان دل گرفته است. حوریان بهشت، صف در صف، در انتظار و ملایک مقرّب خدا گردآمده در منزل وحی اند. خانه پیامبر، منزلگاه عبودیت ناب الهی، اینک مهمانی به آسمان می فرستد. خدا آغوش مهر گشوده است و اندک دمی دیگر، روح بلند و نورانی فاطمه(س) تن رنجور و درد آلودش را ترک می گوید و مدینه را با همه ستم هایش، با همه ظلمتش و با همه سیاهی اش تنها می گذارد. و علی می ماند و تنهائی؛ علی می ماند و غریبی؛ علی می ماند و مظلومیت؛ با کودکانی به غایت پژمرده، تا یکایک چراغی شوند در راه. سلام و درود خدا بر آنان که آسمانی اند و از تبار نور.

گزارش-بحث کارشناسی-گزارش-مداحی و ....از آیتمهای مختلف این برنامه است.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده:بهمن یدالهی

گویندگان:زری قاسم نژاد-موسوی

نویسنده:معصومه همتی

گزارشگر:سلمانپور-دلدار

صدابردار: رقیه محسن تبار

تاریخ تولید: 1393