جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

بالگرد هوایی در محمودآباد مستقر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بالگرد هوایی در محمودآباد مستقر شد

محمودآباد در مرکز جغرافیایی استان قرار داشته و با توجه به حجم بالای ورود مسافر و ترافیک جاده‌ها نیاز به امداد هوایی احساس می‌شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید فرنیا صبح شنبه در حاشیه اجرای طرح های نوروزی در گفتگو با خبرنگاران از اضافه شدن امداد هوایی 115 به اورژانس محمودآباد خبر داد و افزود: در صورت وقوع هر گونه بحرانی باید مکان‌های مناسبی برای فرود بالگرد باشد لذا چند نقطه از شهر شناسایی تا در صورت وقوع هر گونه حادثه ای در سریعترین زمان امداد هوایی اعزام شود.

سرپرست اورژانس محمودآباد میزان تصادفات نوروز امسال را کمتر از سال قبل بیان داشته و افزود بیشترین تصادفات در خیابانهای خارج از شهر اتفاق می افتد که لازم است تدابیری برای آن‌ها اندیشیده شود.

رحمانی رئیس شبکه بهداشت شهرستان محمودآباد از پیشنهاد تشکیل امداد دریایی در این شهر خبر داد و افزود بخاطر حجم بالای ترافیک درون شهری و برای بالا بردن سرعت امداد به مصدومین طرح امداد دریایی را پیش بینی و ارائه کردیم.

وی بیان داشت: برای این کار شورای اسلامی شهر محمودآباد قول مساعد برای ساخت اسکله دریایی را در کنار بیمارستان داد ضمن اینکه با پیمانکاران برای طراحی اتوبوس دریایی مذاکرات لازم انجام شد.

دکتر رحمانی با اشاره به تعداد بالای غریق شهر های محمودآباد و نور در سال 92 تصریح کرد این آمار هشداری است که ما نیاز به امداد دریایی داریم تا بتوانیم هم جلوی غریق را گرفته و هم سریعتر آن ها را به مراکز درمانی برسانیم.