سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بالا بودن سطح کیفی رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا/ قهرمان آملی طلا گرفت - نمایش محتوای خبر

 

 

بالا بودن سطح کیفی رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا/ قهرمان آملی طلا گرفت

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با اشاره به بالا بودن سطح کیفی مسابقات آسیایی، گفت: امیرحسین حسینی جوان دارنده طلای وزن 96 کیلوگرم از آمل با تب و لرز شدید و سرماخوردگی به روی تشک رفت و طلا گرفت.

بالا بودن سطح کیفی رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا/ قهرمان آملی طلا گرفت

حسن حسین‌زاده ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: مسابقات کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا امسال به میزبانی کشور فیلیپین برگزار شد که بار دیگر کشتی‌گیران جوان ایران با درخشش در این میدان سخت توانستند انتظارات را برآورده کنند.

وی افزود: عملکرد فنی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان بسیار خوب بوده هر چند مسابقات هم از سطح بالایی برخوردار بود، زیرا با توجه به ماندنی شدن رشته کشتی در المپیک ورزشکاران کشورهای صاحب‌نام کشتی آسیا همانند قزاقستان و قرقیزستان که همیشه در دنیا مدعی رقابت‌های جهانی و المپیک هستند با تمام توان وارد میدان می‌شوند و این امر بار مسؤولیت را برای کشتی‌گیران ایرانی و امیرحسین حسینی سخت‌تر از گذشته کرده است.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با اشاره به کسب چهار مدال آسیایی و جهانی توسط کشتی‌گیر وزن 96 کیلوگرم آملی عضو تیم ملی، تصریح کرد: حسینی در این رقابت‌ها استرس زیادی داشت، زیرا به مردم مازندران قول کسب مدال داده بود و پس از حدود 9 ماه اردوی بلندمدت و سخت وارد مسابقات شد.

این مربی با اشاره به اینکه کشتی‌گیران ایرانی توانستند سه مدال خوش‌رنگ طلا را در این رویداد به نام خود ثبت کنند، گفت: نسبت به دوره گذشته وضعیت و کیفیت مدال‌آوری‌مان بهتر بود، زیرا ورزشکاران خوب کار کردند ولی در دو وزن با توجه به آزمایشات قبل مسابقات نتوانستیم خوب ظاهر شویم و در مجموع به جایگاه سوم رسیدیم.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه همانند دوره گذشته از لحاظ تیمی سوم شدیم ولی رنگ مدال‌ها امسال خوش‌رنگ‌تر بود، ادامه داد: در دوره گذشته دو طلا کسب کردیم ولی به سه مدال طلا دست پیدا کردیم.

وی با اشاره به اینکه در این رویداد 16 کشور برتر کشتی آسیا حضور داشتند، خاطرنشان کرد: با توجه به ماندن کشتی در المپیک کشورهای صاحب‌نام کشتی در حال تلاش شبانه‌روزی در رده‌های پایه و جوانان هستند، زیرا کشتی دیگر بر روی فن استوار شده و در کشتی‌های ورزشکارانی از کشورهای قزاقستان، هند و قرقیزستان شاهد رقابت‌هایی هستیم که حدود 19 امتیاز در آن رد و بدل می‌شود.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با تأکید بر اینکه باید روز به روز بهتر از گذشته کار کنیم، تصریح کرد: مدال‌آوری در کشتی فرنگی بسیار سخت است البته در این دوره از مسابقات آسیایی ورزشکار آملی با قرعه سنگین روبه‌رو شد و با توجه به تب و لرز، سرماخوردگی، جابه‌جایی از دو فرودگاه و سفر هوایی 12 ساعته که کار را برای هر فردی سخت می‌کند، با غیرت و شجاعت به روی تشک رفت.

این مربی گفت: امیر حسین حسینی با توجه به بروز کشتی‌های فنی و زیبا به مدال قهرمانی آسیا دست یافت و این مهم می‌تواند مقدمه‌ای برای دوره‌های آینده المپیک و جایگزینی مناسب برای قاسم رضایی سنگین وزن دارنده مدال طلای مسابقات المپیک 2012 لندن باشد.