سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بافت‌های فرسوده 38 شهر مازندران شناسایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بافت‌های فرسوده 38 شهر مازندران شناسایی شد

رئیس عمران و بهسازی راه و شهرسازی استان مازندران گفت: بافت‌های فرسوده 38 شهر استان مازندران شناسایی شدند که چهار و هزار 800 هکتار مساحت دارد.

بافت‌های فرسوده 38 شهر مازندران شناسایی شد

سعید میرازپور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره وضعیت ساخت‌و‌ساز در استان مازندران اظهار کرد: نگاه دولت در حوزه چهارگانه یک نگاه با رویکرد توسعه‌طلبی و مفاهیم خارج از رکود در بحث مسکن است که نگاه اجتماعی را در بر می‎گیرد.

وی تصریح کرد: برای موفقیت در این حوزه باید نسبت به ساماندهی سکونت‌گاهی غیرمجاز اقدام شود و در همین راستا دولت معتقد است که برای ساماندهی این مناطق باید حمایت‌های ویژه‌ای انجام شود.

رئیس عمران و بهسازی راه و شهرسازی استان مازندران خاطرنشان کرد: در مناطق حاشیه شهرها و گاهی در مناطق بافت فرسوده با آسیب‌های مواجه هستیم که بیشتر آنها به ضعف فرهنگی و اجتماعی این مناطق نیز بستگی دارد.

وی درباره وضعیت مازندران و اقداماتی که انجام شد، گفت: با توجه به سیاست ابلاغی دولت بافت فرسوده 38 شهر استان شناسایی شد که حدود 4 هزار و 800 هکتار است و همچنین در محدوده پنج شهر استان نیز سکونت‎گاه‌های غیررسمی مورد مطالعه است که مساحت این سکونت‌گاها یک‌هزار و 200 هکتار است.

میرزایی اضافه کرد: همچنین طرح مطالعه محدوده تاریخی در شهرهای ساری، آمل، قائم‌شهر و بابل نیز در برنامه کار قرار گرفت که مطالعات آنها به اتمام رسید.

وی یادآور شد: برای ساماندهی این مناطق و احداث مسکن در این بافت‌ها تسهیلات پیش‌بینی شد که پرداخت 2 هزار و 500 فقره تسهیلات انجام شده و بقیه در برنامه کاری قرار دارد.

رئیس عمران و بهسازی راه و شهرسازی استان مازندران در ادامه به همکاری مشترک این نهاد با شهرداری در ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی اشاره کرد و افزود: در ستادی به نام بازآفرینی پایدار شهری برای رفع مشکلات سکونت‌گاه‌های غیررسمی اقداماتی در برنامه کاری است.

وی دیگر اقدامات انجام شده در راستای ساماندهی مسکن در مناطق و محلات خاص استان را  ایجاد خانه محله در شهرهای ساری، آمل، بابل و نکا عنوان کرد و یادآور شد: احداث بوستان اختصاصی در سکونت‌گاه سمنادشت قائم‌شهر در دستور کار قرار دارد.