جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

باغ‌داران نسبت به برداشت میوه تامسون اقدام کنند/ پیش‌بینی افت دما در هفته آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

باغ‌داران نسبت به برداشت میوه تامسون اقدام کنند/ پیش‌بینی افت دما در هفته آینده

مدیر‌ باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: با‌توجه به پیش‌بینی افت دما در هفته آینده باغ‌داران هرچه‌ سریع‌تر نسبت به برداشت میوه تامسون اقدام کنند.

باغ‌داران نسبت به برداشت میوه تامسون اقدام کنند/ پیش‌بینی افت دما در هفته آینده

محمد‌تقی شکوهی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: با‌ توجه به پیش‌بینی افت دما در هفته آینده و مقابله به تنش‌های سرمایی در باغ‌های مرکبات، کشاورزان به توصیه‌های باغبانی سازمان جهاد کشاورزی توجه کنند.

وی افزود: باغ‌داران هرچه‌ سریع‌تر نسبت به برداشت میوه تامسون اقدام کنند.

مدیر‌ باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه باغ‌داران از هرس زودهنگام درختان خودداری کنند، گفت: هرس درختان باید اواخر بهمن‌ماه صورت گیرد.

شکوهی با تاکید بر اینکه از مصرف زودهنگام کود دامی در باغ‌ها پرهیز شود، ادامه داد: مصرف کودهای دامی باید از اوایل دی‌ماه انجام شود.

وی بیان کرد: از شخم و شیار زود‌هنگام در باغ‌ها خودداری شود و زیر و رو کردن قسمت‌های سایه‌انداز گیاه در اواخر بهمن‌ماه به باغ‌داران توصیه می‌شود.

مدیر‌ باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم حذف و پاک‌سازی علف‌های هرز از سطح باغ تاکید کرد و افزود: محلول‌پاشی عناصر غذایی به‌ویژه ازت، پتاسیم، منیزیم و روی به همراه اسید‌های آمینه بعد از برداشت میوه انجام شود.