سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

باغداران مرکبات نسبت به برداشت میوه تامسون اقدام کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

باغداران مرکبات نسبت به برداشت میوه تامسون اقدام کنند

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: با توجه به پیش بینی افت دما در هفته جاری باغداران مرکبات هرچه سریع تر نسبت به برداشت میوه تامسون ( از انواع پرتقال ) اقدام کنند.

باغداران مرکبات نسبت به برداشت میوه تامسون اقدام کنند

به گزارش روز شنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، محمد تقی شکوهی اظهار کرد: با توجه به پیش بینی افت دما در هفته جاری و مقابله با تنش های سرمایی در باغ های مرکبات، کشاورزان به توصیه های باغبانی سازمان جهاد کشاورزی توجه کنند.
وی افزود: باغ داران هرچه سریع تر نسبت به برداشت میوه تامسون اقدام کنند.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه باغ داران از هرس زودهنگام درختان خودداری کنند، گفت: هرس درختان باید اواخر بهمن ماه صورت گیرد.
شکوهی با تاکید بر اینکه از مصرف زودهنگام کود دامی در باغ ها پرهیز شود، ادامه داد: مصرف کودهای دامی باید از اوایل دی ماه انجام شود.
وی بیان کرد: از شخم و شیار زود هنگام در باغ ها خودداری شود و زیر و رو کردن قسمت های سایه انداز گیاه در اواخر بهمن ماه به باغ داران توصیه می شود.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران بر لزوم حذف و پاک سازی علف های هرز از سطح باغ ها تاکید کرد و افزود: محلول پاشی عناصر غذایی به ویژه ازت، پتاسیم، منیزیم و روی به همراه اسید های آمینه بعد از برداشت میوه انجام شود
استان مازندران بیش از 115 هزار هکتار باغ مرکبات دارد و امسال پیش بینی شده است که دو میلیون و 200 هزار تن محصول از این باغ ها برداشت شود.