سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

باشکوه مثل همیشه - نمایش محتوای صدا

 

 

باشکوه مثل همیشه

تهیه‌کننده: سکینه بوداغی
نویسنده: سهراب طولانی سکینه بوداغی
گویندگان: محمد رئیسیان. معصومه همتی
گزارشگران: محمد امینی ،کریم سلمان‌پور ، محمد محمدخانی، هدی روشن بخش ، مرتضی میرزاده و خبرنگاران شهرهای مختلف استان
ارتباطات : نسیبه بدرود، مریم اسماعیلی
گوینده پرتال: محمد محمدخانی

باشکوه مثل همیشه عنوان برنامه ای است به تهیه کنندگی سکینه بوداغی در روز ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ از ساعت ۸:۳۰ تا پایان مراسم راهپیمایی به صورت زنده و مستقیم از رادیو مازندران تهیه و پخش می‌شود .

یروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن
با وجود همه ناباوریها و تمامی تلاشهایی که در سطح بین‌‌المللی برای حفظ رژیم شاه و جلوگیری از موفقیت امام خمینی به عمل آمد، انقلاب اسلامی در مرحله نخست مبارزات خویش در روز 22 بهمن پیروز گردید و از این جهت پیروزی آن بیشتر به یک معجزه شبیه بود تا تحولی عادی. به جز امام‌خمینی و توده‌‌های بی شماری که خارج از تحلیل‌های معمول، به گفته‌‌ها و وعده‌های امام باور قلبی داشتند، عموم تحلیل‌گران سیاسی و همه کسانی که در رخدادها و حوادث ایران دخیل بودند وقوع چنین پیروزی را، حتی تا روزهای واپسین عمر رژیم شاه ناممکن می‌دانستند.

چنین بود که از صبحدم 22 بهمن 1357 خصومت با نظام نوپای اسلامی در پهنه‌ای گسترده آغاز شد. جبهه دشمنی ها را آمریکا رهبری می‌کرد و دولت انگلیس و برخی دول اروپایی دیگر به همراه تمامی رژیم های وابسته به غرب در آن مشارکت فعال داشتند. شوروی (سابق) و اقمار آن نیز ناخرسند از اتفاقی که در ایران افتاده و به حاکمیت دین منجر گردید، با آمریکائی ها در بسیاری از خصومتها همسو شدند. نمونه بارز این هم‌پیمانی در همنوائی نیروهای چپ و راست ضدانقلاب داخل کشور که بعدها اسناد وابستگی آنان به سفارتخانه‌های شوروی و آمریکا افشا گردید و از آن بارزتر هماهنگی همه‌‌جانبه دو کشور در تجهیز صدام و حمایت از او در جنگ با جمهوری اسلامی را می‌‌توان مشاهده کرد. اما امام‌خمینی با همان منطقی که نهضت اسلامی را آغاز کرده بود، در اوج فتنه‌ها و فشارهای خارجی انقلاب را هدایت کرد و آن را با اراده خویش به دوره سازندگی و ثبات هدایت نمود.

 

 

سال تولید: 1398


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو