سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بازگشایی طرح‌های دریا در مازندران/پرهیز از شنا کردن در خارج از طرح‌ها - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازگشایی طرح‌های دریا در مازندران/پرهیز از شنا کردن در خارج از طرح‌ها

بازگشایی طرح‌های دریا در مازندران/پرهیز از شنا کردن در خارج از طرح‌ها


مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با اشاره به بازگشایی طرح‌های ساماندهی دریا از اول خرداد ماه امسال در استان، گفت: توصیه ما به مردم این است که افراد از شنا کردن خارج از طرح‌های دریا به شدت پرهیز کنند.

بازگشایی طرح‌های دریا در مازندران/پرهیز از شنا کردن در خارج از طرح‌ها

علی شادمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری درباره طرح ساماندهی دریای مازندران، اظهار کرد: نشستی با تمامی مسئولان طرح‌های سامان‌دهی دریا در شهرهای استان برگزار شد و توصیه‌های لازم ارائه شده تا خدمات‌دهی مناسبی به مسافران و مردم استان ارائه شود.

وی با اشاره به تجهیز و ساماندهی 8 طرح سامان‌دهی دریا در 8 شهر مازندران با اعتبار 80 ملیارد ریال، گفت: این طرح‌ها با مشارکت 50 درصدی شهرداری‌ها و استانداری مازندران تامین اعتبار شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با بیان اینکه امسال 92 طرح سامان‌دهی در دریای استان اجرا می‌شود،افزود: طرح‌های سامان‌دهی دریا در سال 94 به صورت دولتی،خصوصی و نیمه‌دولتی است.

شادمان درباره بحث ناجیان غریق در مازندران، اظهار کرد: به‌زودی کمیته پیشگیری با مسئولیت اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شده و سیاست‌های کاری اعم از آموزش ناجیان غریق، پرداخت اعتبار برای تامین حقوق، نقاط حادثه‌خیز و جانمایی مجدد آن ابلاغ شد.

وی با تاکید بر اینکه کمبودها و نقصان‌ها شناسایی می‌شود، اضافه کرد: برای سرویس‌دهی مناسب به مسافران و مردم استان تمامی کمبودها شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با اعلام اینکه هر جا که خارج از طرح سامان‌دهی دریا باشد امکان حادثه وجود دارد، خاطرنشان کرد: توصیه ما به مردم این است که افراد از شنا کردن خارج از طرح‌های دریا به شدت پرهیز کنند.

شادمان با اشاره به بازگشایی طرح‌های سامان‌دهی دریا از اول خرداد ماه امسال در مازندران، از تمامی رسانه‌ها خواستار شد، در بحث رعایت بهداشت در سواحل، پیشگیری از غرق شدن افراد در دریا و رعایت و آموزه‌های فرهنگی فرهنگ‌سازی کنند.

وی با اعلام اینکه برای رسیدن به اهداف نیازمند مشارکت همه مردم هستیم، متذکر شد: اگر همه امکانات را پای کار بیاوریم مشارکت، همراهی و فرهنگ‌سازی درست در میان مردم اتفاق نیفتد موفق نخواهیم شد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران تصریح کرد: سال گذشته برای نخستین‌بار پس از 14 سال 52 درصد کاهش غرق‌شدگی داشتیم که این مهم نشان‌دهنده همکاری مردم،زحمات ناجیان غریق، هلال‌احمر، نیروی انتظامی و دریابانی بوده که امیدواریم با همراهی مردم این امر را به حداقل برسانیم و هیچ کس در دریا غرق نشوند.