جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

بازشدن گره 17 ساله از پای خزرخز مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بازشدن گره 17 ساله از پای خزرخز مازندران

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت که واحد صنعتی خزرخز تنکابن ، تولیدکننده چرم و پوشاک چرمی ، پس از 17 سال ، با رفع توقیف به مدار تولید بر می گردد.

بازشدن گره 17 ساله از پای خزرخز مازندران

محمدمحمدپور عمران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : فراخوان واگذاری این واحد صنعتی به بخش خصوصی بزودی منتشر می شود .
وی اضافه کرد : هم اکنون چند سرمایه گذار داخلی با مشارکت یک شرکت ایتالیایی خواهان سرمایه گذاری برای احیاء این واحد صنعتی هستند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهار داشت : تا پایان سال جاری شرکت خزرخزر تنکابن فعالیت تولیدی خود را از سر خواهد گرفت.
شرکت تولیدی خزرخز تنکابن در سال 60 فعالیتش را در تولید چرم و پوشاک چرمی با 200 کارگر در قالب واحد صنعتی دولتی در منطقه خشکه ‌داران بخش ' نشتا ' شهرستان تنکابن در غرب مازندران شروع کرد و با اجرای برنامه خصوصی سازی در دهه 70 به بخش خصوصی واگذار شد.
فعالیت این واحد صنعتی از حدود 17 سال پیش به دلیل نداشتن توان مالی و مدیریتی مالک جدید متوقف شد و با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید پرونده بازگشایی این واحد صنعتی برروی میز قرارگرفت و با رفع توقیف و خلع ید از مالک قبلی ،این واحد به سرمایه گذار جدید واگذارمی شود.
تا قبل تعطیلی در این واحد صنعی دو هزار و 500 نفر کارگر اشتغال داشتند.
مازندران بیش از دو هزار واحد تولیدی صنعتی با اشتغال 60 هزار نفری دارد.
بر اساس آمارهای رسمی 30 درصد از اشتغال مازندران در حوزه صنعت و معدن است.