رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

بازسازی حرم حضرت زینب و رقیه(س) در سوریه توسط مازندرانی‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

بازسازی حرم حضرت زینب و رقیه(س) در سوریه توسط مازندرانی‌ها

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، محمدحسن اصغری امشب در جلسه ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آمل با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از 2 میلیارد تومان کمک مردمی به صورت نقدی برای ساخت صحن حضرت زهرا(س) اختصاص داده‌ شده، اظهار داشت: عاشقان زهرایی برای ساخت این صحن به ارزش 350 میلیون تومان به صورت کالا و جواهرات کمک غیرنقدی کردند.

وی با تاکید بر اینکه یک هزار متر مربع از 255 هزار متر مربع صحن این بانوی بزرگ ایران سهم مازندرانی‌ها در نظر گرفته شده است، افزود: از این میزان سهمیه تاکنون 100 متر مربع آن با کمک هم‌استانی‌ها احداث کرده است.

اصغری با بیان اینکه این صحن با ساخت پنج طبقه به عنوان سومین مرکز معنوی جهان معرفی می‌شود، ‌افزود: در احداث صحن حضرت زهرا(س) به شهرستان آمل 108 متر مربع سهم تعلق گرفته که تاکنون این شهرستان با اجرای 38 متر آن به لحاظ کمک‌‌های مردمی در ردیف چهارم استان قرار دارد.

این مسئول از کمک 350 میلیون تومانی آموزش‌ و پرورش مازندران در جمع‌آوری نذورات خبر داد و عنوان کرد: این نهاد توانسته با این مقدار نذورات با کسب رتبه اول کشوری الگویی برای دیگر استان‌ها شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون این استان 480 هزار دانش‌آموز در مدارس مشغول تحصیل دارد، یادآور شد: مازندران با این تعداد دانش‌آموز می‌تواند برای جمع‌آوری برای ساخت عتبات عالیات اقدامات مناسبی را انجام دهد.

اصغری خاطرنشان کرد: شهرستان آمل نیز با وجود دو کمربندی در ورودی و خروجی شهر و محور اصلی راه‌های مازندران با نصب بنر می‌تواند به منظور اطلاع‌رسانی آنها برای بازسازی و کمک به عتبات عالیات قدم مناسبی بردارد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران از ساخت حضرت زینب‌کبری(س) در کربلای معلی خبر داد و گفت: این صحن از جوار حرم حضرت امام حسین(ع)‌ آغاز تا خیمه‌گاه این حضرت ادامه دارد.

وی بیان داشت: برای ساخت این صحن برای شهرستان‌ها سهمیه‌ای در نظر گرفته شده که به آمل حدود 40 میلیون تومان اختصاص داده شده است.

اصغری با اعلام اینکه هم‌اکنون کار بازسازی حرم مطهر حضرت زینب و حضرت رقیه(س) در سوریه توسط مازندرانی‌ها به اتمام رسیده است، اظهار داشت: در حال حاضر امنیت در این کشور برای زیارت عاشقان اهل بیت فراهم است.