جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

بازدید 30 نفر از علمای کشور عراق از موزه شهدای آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید 30 نفر از علمای کشور عراق از موزه شهدای آمل

امام جمعه آمل گفت: 30 نفر از علمای کشور عراق از موزه شهدای این شهرستان بازدید کردند.

بازدید 30 نفر از علمای کشور عراق از موزه شهدای آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام محمدعلی رحمانی‌آملی در مراسم افتتاح نخستین نمایشگاه عکس ایثار در این شهرستان، اظهار کرد: بیان زوایای مختلف زندگی شهدا، مراسم تشییع و آئین گرامیداشت آنها در قالب عکس و تصویر بسیار ارزشمند و ماندگار است.

وی افزود: جوانان و نوجوانان غیور ایران اسلامی نه‌تنها در روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، بلکه در روزهای جنگ تحمیلی و دفاع مقدس خوش درخشیدند و بعد از دفاع مقابل رژیم بعثی امروزه در میادین مختلف همانند دفاع از حرم آل‌الله در راه اسلام و قرآن جان خود را بر کف گرفتند.

امام جمعه آمل با اشاره به اینکه آمل از شهرهای تاریخی، دینی و مذهبی بوده که در عرصه شهادت‌طلبی شاخص و سرآمد است، تصریح کرد: وجود علما و بزرگان دینی در این شهرستان از موهبت‌های بزرگ بوده که باید از این گنجینه‌های بزرگ استفاده مطلوب شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه ایجاد موزه شهدا در شهرستان آمل اقدامی ستودنی بود، یادآور شد: در طول سال علاوه بر گردشگران و توریست‌های داخلی، افراد زیادی از کشورهای خارجی برای بازدید از امکان تاریخی به این شهرستان عزیمت می‌کنند.

رحمانی‌آملی با اعلام سفر 30 نفر از علمای کشور عراق و بازدید از فضای معنوی موزه شهدا، تصریح کرد: در این بازدید علاقه‌مندان عراقی از مقبره میر قوام‌الدین مرعشی بازدید کردند.

وی با تأکید بر افزایش وسعت موزه شهدا در آمل، ادامه داد: با افزایش فضای موزه می‌توان آثار زیادی را در معرض دید عموم و علاقه‌مندان قرار داد.

رحمانی‌آملی با اعلام اینکه باید به موزه شهدا توجه بیشتری شود، گفت: کار برای شهدا ماندگار و جاوید بوده و پاداش بی‌شماری دارد.