سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از محور کندوان - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید معاون وزیر راه و شهرسازی از محور کندوان

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی مازندران، معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در بازدید از محور ارتباطی کندوان بر افزایش ظرفیت تردد و ارتقای این محور تاکید کرد.

داود کشاورزیان در این بازدید با اشاره به اینکه ارتقا و تعریض در محورهای مازندران نگاه ملی می‌طلبد، از اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای ایمنی محورهای استان قدردانی کرد.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از محسنات توسعه جاده‌ها رونق بخش صنعت و بهره‌گیری مناسب کارخانجات از نهایت ظرفیت تولید خود است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های مازندران به منظور استفاده مطلوب از مواهب طبیعی و خدادادی اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های این استان به ویژه جاده‌ها در دستور کار دولت قرار دارد.

وی درباره محور کندوان عنوان کرد: راه تاریخی کندوان با قدمت بیش از 70 سال تنها راه ارتباطی زمینی غرب استان بوده و در تمام فصل‌ها و روزهای سال به‌ویژه مناسبت‌ها و تعطیلات برای جابه‌جایی بار و به‌ویژه مسافر با وسعتی بسیار گسترده مورد استفاده بهره‌برداران سامانه حمل و نقل جاده‌ای قرار می‌گیرد.

این مسئول با اشاره به اهمیت محور کندوان اظهار داشت: وضعیت فعلی محور به‌گونه‌ای است که سطح سرویس جاده در ایام تعطیل بسیار پایین بوده و حتی در بسیاری از نقاط به علت عدم وجود شانه با عرض کافی، توقف یک اتومبیل به علت خرابی موجب انسداد کامل یک لاین و ایجاد راه‌بندان می‌شود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خاطرنشان کرد: بدون شک توجه به بهسازی و بازسازی گذرگاه دیرپای کندوان که در زیربخش‌های متعدد صنعت حمل و نقل جاده‌ای تاثیرگذار است، نتایجی همچون توسعه گردشگری و اقتصاد محلی و افزایش نشاط اجتماعی دارد.

کشاورزیان ابراز امیدواری کرد: در پی رویکرد اخیر دانش‌بنیان و برنامه‌محور در وزارت راه و شهرسازی شاهد توجه بیشتر به توسعه و تعریض و بهبود سرویس‌دهی محور کندوان باشیم.

به گزارش فارس، در این بازدید معاون راهداری و هماهنگی امور استان‌های سازمان راهداری کشور، مدیرکل راه و شهرسازی مازندران و دیگر مسولان استانی نیز حضور داشتند.