سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

بازدید مدیر صنعت فاضلاب بلغارستان از تصفیه‌خانه فاضلاب بابلسر - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید مدیر صنعت فاضلاب بلغارستان از تصفیه‌خانه فاضلاب بابلسر

مدیر صنعت فاضلاب بلغارستان به همراه تعدادی از اساتید دانشگاهی، شهردار و رئیس شورای اسلامی بابلسر از تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر بازید کرد.

بازدید مدیر صنعت فاضلاب بلغارستان از تصفیه‌خانه فاضلاب بابلسر

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران، مدیر دفتر بهره‌برداری تاسیسات فاضلاب این شرکت، هدف از بازدید مدیر صنعت بلغارستان و هیئت همراه را تبادل دانش، تجربیات و اطلاعات در حوزه فاضلاب دانست و گفت: چگونگی استفاده از پساب و کمپوست حاصل از تصفیه‌خانه فاضلاب بابلسر در صنعت کشاورزی مورد توجه مدیر بلغاری قرار گرفته است.

محمد دهقان با اشاره به برخورداری 10 درصد جمعیت استان مازندران از طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب افزود: تحریم‌های چند سال اخیر خرید قطعات و تجهیزات تخصصی الکترومکانیکال مورد نیاز برای ارتقا و یا احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را محدود ساخته است.

وی به استقبال مدیر بلغاری برای تبادل تجارب بین بهره‌برداران فاضلاب دو کشور اشاره و تصریح کرد: این امر به اجرای بهتر طرح‌های فاضلاب منجر می‌شود.

مدیر امور آب و فاضلاب شهری بابلسر نیز در حاشیه این دیدار گفت: مدول اول تصفیه‌خانه این شهر از سال 88 با ظرفیت جمع‌آوری 4 هزار و 860 متر مکعب فاضلاب در شبانه‌روز به بهره‌برداری رسیده است.

علی‌اکبر محمدی‌رئیسی با بیان اینکه در حال حاضر 4 هزار و 470 انشعاب در این شهر نصب شد، افزود: 4 هزار و 432 خانوار از مزایای طرح جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب برخوردار هستند و میزان لوله‌گذاری فاضلاب در این شهر، 100 کیلومتر است.