جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

بازدید استاندار مازندران از پروژه کک سازی در سواد کوه - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید استاندار مازندران از پروژه کک سازی در سواد کوه

به گزارش دیروز ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران ' ربیع فلاح جلودار' در حاشیه این بازدید، شهرستان سوادکوه را در گذشته یکی از مراکز مهم صنعتی و معدنی کشور دانست و گفت: اما متاسفانه تعطیلی کارخانجات فولاد مشکلات فراوانی برای مردم این منطقه به وجود آورد و سرآغاز مهاجرت آنان به شهرهای دیگر شد.

وی سوادکوه را منطقه ای دارای استعدادها و پتانسیل های فراوان اعلام کرد و افزود: در صورتی که امکان بهره برداری از این مواهب طبیعی ایجاد شود، رونق اقتصادی و اشتغال درپی خواهد داشت.

استاندار مازندران ادامه داد: خوشبختانه با عنایت ویژه دولت، همه شرایط برای احداث کارخانه کک سازی سوادکوه مهیاست و باید با تقسیم کار، در زمانبندی مشخص این پروژه به بهره برداری برسد.

ربیع فلاح با اشاره به اینکه دولت حدود 600 میلیارد تومان برای احداث این کارخانه در نظر گرفته است، اذعان داشت: با بهره برداری از این مجموعه برای 4 هزار نفر شغل ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه هر فعالیت صنعتی در کشور به ویژه در استان مازندران می بایست پیوست زیست محیطی داشته باشد، تصریح کرد: خوشبختانه در روند احداث این کارخانه از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده که آسیبی به محیط زیست وارد نخواهد کرد.

نماینده عالی دولت در استان خطاب به مسوولان گفت: این یک فرصت استثنایی برای مازندران و منطقه سوادکوه است پس باید همه همت کنیم و فرصت سوزی نکنیم.

فلاح به مدیران مجموعه کک سازی سوادکوه اطمینان داد تا از همه توان خود برای رایزنی های لازم در نهادهای کشوری استفاده خواهد کرد و در مسائل مربوط به منابع طبیعی نیز شخصا پیگیری خواهد نمود.

{jcomments off}