جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

بازدید از موزه‌های مازندران در هفته دولت رایگان است - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید از موزه‌های مازندران در هفته دولت رایگان است

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران، دلاور بزرگ‌نیا از بازدید رایگان موزه‌های استان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

بزرگ‌نیا افزود: در حال حاضر 13 موزه در موضوع‌های مختلف با مشارکت بخش خصوصی و بنیاد شهید در سراسر استان به بهره‌برداری رسیده و در حال فعالیت است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تصریح کرد: علاوه بر موزه‌ها، سایت موزه‌های استان مانند گوهرتپه و عباس‌آباد بهشهر نیز که از جمله پایگاه‌های پژوهشی و سایت موزه‌های مازندران به شمار می‌آید در این هفته نیز به طور رایگان میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

وی با بیان اینکه برخلاف تصور عامه مردم آثار تاریخی بی‌شماری در مازندران پراکنده شده است که از جمله جاذبه‌های گردشگری استان به شمار می‌آید، گفت: بیش از دو هزار و 800 اثر تاکنون شناسایی شده است که 706 اثر در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

بزرگ‌نیا یادآور شد: میراث فرهنگی و گردشگری نیز از جمله مباحثی است که نیاز به فرهنگ‌سازی و آموزش بیشتر دارد افزایش موزه‌ها با محتوای متنوع و فعالیت بخش‌های فرهنگی و پژوهشی در کنار آن بهترین فرصت برای آشنایی از این بخش از میراث کشور است.

وی به افتتاح سه پروژه در هفته دولت اشاره کرد و گفت: هتل آپارتمان سیکا با یک میلیارد و 300 میلیون تومان سرمایه در چهار طبقه و 47 تخت و هتل آپارتمان یاس با دو میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در پنج طبقه و 42 تخت در شهرستان فریدونکنار در مجموع با ایجاد هفت فرصت شغلی ثابت به بهره‌برداری رسیده و به ظرفیت اقامتی استان اضافه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: پروژه زیرساختی ملی مهربان‌رود که از سال 87 کلنگ خورد با 5 هزار و 843 میلیون ریال هزینه و ساخت جاده دسترسی، آب و برق در این هفته بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش فارس، نمایشگاه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران نیز به مناسبت هفته دولت در باغ ایرانی عباس‌آباد که از جمله باغ‌های ایرانی دوران صفوی ثبت شده در یونسکو به شمار می‌آید، افتتاح شده و میزبان گردشگران از این باغ تاریخی خواهد بود.