سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

بازخوانی دیدگاه امام راحل درباره آل‌سعود - نمایش محتوای خبر

 

 

بازخوانی دیدگاه امام راحل درباره آل‌سعود

مدیر حوزه علمیه مازندران درباره دیدگاه امام راحل به آل‌سعود اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) در فاجعه خونین سال 66 فرمودند اگر از صدام بگذرید، مسله قدس را فراموش کنید، از جنایت آمریکا بگذریم اما از آل‌سعود نخواهیم گذشت.

بازخوانی دیدگاه امام راحل درباره آل‌سعود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ابوالقاسم طاهری ظهر امروز در تجمع جامعه روحانیت، طلاب حوزه‌های علمیه، دانشجویان و مردم شهرستان ساری به‌مناسبت شهادت آیت‌الله نمر توسط آل‌سعود که در مسجد مصطفی خان برگزار شد، اظهار کرد: اگر انسان برای تحصیل آموزش ببیند و به آن عمل کند قاضی با علم و جهادگر در راه خدا می‌شود.

وی افزود: به فرموده امام صادق(ع) شیطان هیچ‌گاه به اندازه هنگام مرگ یک عالم خوشحال نمی‌شود و برای شیطان چیزی محبوب‌تر از مرگ عالم نیست.

مدیر حوزه علمیه مازندران ادامه داد: یار وفادار و عالم مجاهد به دست آل‌سعود جنایت‌کار به شهادت رسید، آل‌سعودی که در خون مردم بحرین، نیجریه، سوریه، عراق، لبنان، افغانستان، شیعیان پاکستان و جنگ تحمیلی در ایران دستش به خون‌آلوده است.

طاهری خاطرنشان کرد: طی تحقیقاتی که درباره ساخت‌وساز مکه و مدینه انجام شد نشان داده شد از سال 63 تا 76 هجری شمسی 20 میلیارد دلار هزینه برای ساخت‌وسازها انجام شد در حالی که از سال 59 تا 66 ، 28 میلیارد دلار دولت آل‌سعود به دولت جنایتکار صدام کمک کرده است.

وی اظهار کرد: آیت‌الله نمر از خاندان بزرگ علمی در منطقه شرق عربستان است که 10 سال در تهران و قم به تحصیل و تدریس پرداخت و بعد به کشور سوریه عزیمت کرد و در آنجا در مدرسه‌ای تدریس و تحصیل می‌کرد و رهبری مبارزات شیعیان عربستان را از سال 2001 ببعد بر عهده داشت.

مدیر حوزه علمیه مازندران با بیان اینکه ارتباط عمیق دینی که بین امت و امامت برقرار است یک رابطه فوق‌العاده است، گفت: اگر امروز مقام معظم رهبری با اقتدار در دنیا صحبت می‌کند، می‌داند ملت ایران پشت سرش ایستاده‌اند و از دین، اسلام و ولایت فقیه دفاع می‌کنند.

طاهری درباره دیدگاه امام راحل به آل‌سعود اشاره کرد و افزود: امام خمینی (ره) در فاجعه خونین سال 66 فرمودند اگر از صدام بگذرید، مسله قدس را فراموش کنید، از جنایت آمریکا بگذریم اما از آل‌سعود نخواهیم گذشت.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری روز گذشته در سخنرانی خود فرمودند خون بنا‌حق ریخته مظلومانه، دامن آل‌سعود را خواهد گرفت.

مدیر حوزه علمیه مازندران خاطرنشان کرد: مطالعه تاریخ عقل انسان را زیاد می‌کند و کسی که با تاریخ آشنا شود در تصمیم‌گیری حوادث روز بسیار آسان است.