سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

بازاریان ساری بیش از 80 هزار شغل ایجاد کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

بازاریان ساری بیش از 80 هزار شغل ایجاد کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، عباس رمدانی در جمع خبرنگاران با اشاره به نقش اثرگذار اصناف در دوران قبل و بعد از انقلاب و نیز در بحران‌های که در کشور به وجود می‌آید، اظهار داشت: اصناف در رفع بیکاری کشور نقش موثر هستند.

وی به فعالیت بیش از 70 اتحادیه صنفی در ساری اشاره کرد و افزود: هر اتحادیه ماهانه پنج جواز صادر می‌کند که در مجموع بیش از 350 جواز توسط اتحادیه‌ها در طول سال صادر می‌شود.

رئیس اتحادیه اصناف شهرستان ساری درباره نقش اثرگذار اصناف در ایجاد اشتغال تصریح کرد: اگر هر واحد صنفی به صورت میانگین سه نفر را در محل کسب مشغول به کار کند بیش از 80 هزار شغل توسط بازاریان ساری ایجاد می‌شود.

رمدانی تعداد واحد صنفی شهرستان ساری را 28 هزار واحد برشمرد و خاطرنشان کرد: 25 هزار واحد صنفی ساری دارای پروانه کسب معتبر و 3 هزار واحد فاقد پروانه در ساری فعالیت می‌کنند که برنامه‌ریزی برای ساماندهی این واحدها در دستور کار قرار دارد.

این مسئول در ادامه به مشکلات حوزه بازار شهرستان ساری اشاره کرد و افزود: بازدید میدانی از وضعیت بازار شهرستان به صورت هفتگی انجام می‌شود.

رئیس انجمن صنفی شهرستان ساری هدف این بازدیدها را شناسایی چالش‌ها در حوزه بازار عنوان کرد و گفت: برخی از مشکلات مربوط به اصناف مورد بررسی و تلاش نسبت به رفع آن در برنامه کاری قرار دارد.