رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

بازارچه دائمی فروش تولیدات بانوان در مازندران راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بازارچه دائمی فروش تولیدات بانوان در مازندران راه اندازی می شود

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران از راه اندازی بازارچه دائمی فروش محصولات بانوان در استان خبر د.

بازارچه دائمی فروش تولیدات بانوان در مازندران راه اندازی می شود

مریم جمشیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : این بازارچه با همکاری شهرداری های استان و تهیه زمین مناسب راه اندازی می شود تا بستر لازم برای عرضه و فروش محصولات تولیدی توسط بانوان فراهم شود .
وی فراهم نبودن فضای مناسب برای عرضه تولیدات را از مشکلات پیش روی بانوان فعال در عرصه تولید برشمرد و افزود : گام نخست برای راه اندازی بازارچه تهیه زمین مناسب است که نیاز به همکاری هر چه بیشتر فرمانداری و شهرداری ها دارد و امیدواریم با ابلاغیه معاون سیاسی ، امنیتی استاندار برای ایجاد بازارچه های دائمی بانوان ، این کار شتاب بگیرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران به امضای توافقنامه با صندوق خرد روستایی و صندوق کارآفرینی امید اشاره کرد و گفت که با امضای این توافقنامه ، اقدامات خوبی برای تقویت تعاونی های بانوان در حال انجام است .
وی از توافق با مدیریت امور شعب بانک ملی مازندران هم خبر داد و افزود : براساس این توافق امسال به دو هزار بانوی فارغ التحصیل بیکار استان تسهیلات اشتغال پرداخت می شود.
او پرداخت تسهیلات اشتغال از طریق صندوق کار آفرینی امید به زنان سرپرست و بدسرپرست خانوار را هم اقدام دیگری برای حمایت از بانوان معرفی کرد و ادامه داد : پارسال 25 میلیارد ریال تسهیلات به این زنان پرداخت شد .
جمشیدی گفت : در شش ماهه نخست امسال هم 20 میلیارد ریال تسهیلات صندوق کار آفرینی امید به زنان بدسرپرست و بی سرپرست مازندران پرداخت شد که پیش بینی می شود تا پایان سال 20 میلیارد ریال دیگر هم پرداخت شود.
بر اساس آمارهای رسمی شش درصد جمعیت مازندران در سال 1365 زنان بدسرپرست و بی سرپرست خانوار بودند که در سال 1390 به رقم 10 و هفت دهم درصد افزایش یافته است که شامل یکصد هزار و 303 تن می شود .
نیمی از جمعیت سه میلیون و 100 هزار نفری مازندران را بانوان تشکیل می دهند .