رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

بازارچه تولیدات زنان سرپرست خانوار بهزیستی در قائمشهر راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بازارچه تولیدات زنان سرپرست خانوار بهزیستی در قائمشهر راه اندازی می شود

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قائمشهر از راه اندازی بازارچه عرضه تولیدات و محصولات زنان سرپرست خانوار این نهاد در قائمشهر خبرداد و گفت : با هماهنگی صورت گرفته فضای بلا استفاده یکی از کارخانه های این شهر برای این منظور اختصاص یافته است .

بازارچه تولیدات زنان سرپرست خانوار بهزیستی در قائمشهر راه اندازی می شود

علی محمدی فیروزجائی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : در حال حاضر زنانی که زیر پوشش بهزیستی قائمشهر هستند برای عرضه و فروش محصولات مکان و فضای متمرکزی ندارند و برای فروش آنان با مشکلاتی مواجه هستند .
وی ادامه داد : در حالیکه با استقرار بازارچه از ماه رمضان امسال، مکانی مشخص برای این زنان محروم جامعه فراهم می شود تا به راحتی محصولات و کالاهای خود را به فروش برسانند .
رئیس اداره بهزیستی قائمشهر که از نبود بازارچه تولیدات به عنوان یکی از مشکلات ودغدغه های این بانوان نام برد ، افزود : پیگیری های متعدد منجر به نتیجه و مکانی برای این منظور شد .
یکهزار و 282 زن سرپرست خانوار زیر پوشش بهزیستی قائمشهر که به دلیل طلاق ، فوت و ازکارافتادگی همسرانشان بی سرپرست و یا گاها بدسرپرست شدند از خدمات حمایتی مستمری این نهاد برخوردار هستند .
وی از برنامه ریزی برای معرفی مددجویان به اداره اصناف قائمشهر خبرداد و گفت : با ارائه مشاوره شغلی و استعدادیابی کاری،با معرفی سرمایه گذار و فراهم کردن فضا ، اشتغال گروهی در برخی رشته های شغلی همچون آرایشگری و خیاطی فراهم می شود .
رئیس اداره بهزیستی قائمشهر از خیران به عنوان بازوان اداره بهزیستی برای انجام خدمات و کمک های مالی به مددجویان زیر پوشش نام برد و ادامه داد : در دوماه امسال حدود 200 میلیون ریال کمک نقدی و غیر نقدی پرداخت شد که به نسبت مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است .
رئیس اداره بهزیستی قائمشهر میزان کمک مردمی دو ماه نخست سال گذشته مردم این شهرستان به محرومان را حدود 70 میلیون ریال اعلام کرد و افزود : به منظورجذب بیشتر کمک مردمی ، مجمع خیران شهرستان قائمشهر با عضویت فرمانداری و دو نهاد حمایتی بهزیستی و کمیته امداد تشکیل شد .
وی ابراز امیدواری کرد که با تشکیل این مجمع علاوه بر جمع آوری کمک های بیشتر مردمی ، بستر برای ارائه خدمات بیشتر به محرومان شهرستان فراهم شود .
بیش از پنج هزار مددجوی زیر پوشش اداره بهزیستی شهرستان قائمشهر هستند .