جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

بازارچه بین المللی صنایع دستی در شهرستان بابل راه اندازی می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

بازارچه بین المللی صنایع دستی در شهرستان بابل راه اندازی می شود

بازارچه بین المللی صنایع دستی بابل با حضور رایزن های فرهنگی کشورهای خارجی مقیم ایران دهه فجر امسال افتتاح می شود.

بازارچه بین المللی صنایع دستی در شهرستان بابل راه اندازی می شود

حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی یکشنبه به همراه مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری مازندران در جریان بازدید از روند آماده سازی این بازارچه خاطرنشان ساخت : با حمایت سازمان همه جانبه سازمان گردشگری،میراث فرهنگی و صنایع دستی این بازارچه به سایت بین المللی جامع هدف گردشگران تبدیل خواهدشد .
وی صنایع دستی را یکی از مولفه های مهم فرهنگی و توسعه درون زا در اقتصاد مقاومتی خواندو گفت این مرکز ازطریق حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی ضمن توجه به اشتغال درامرصادرات غیرنفتی مشارکت خواهدداشت.
دلاوربزرگ نیا مدیرکل گردشگری،میراث فرهنگی و صنایع دستی مازندران نیز بازارچه صنایع دستی شرق آسیا را مرکز تبادلات فرهنگی ایران و کشورهای شرق آسیا خواند و ابراز امیدواری کرد این مرکز به حوزه کشورهای حاشیه دریای خزر نیز ورودکند.
بزرگ نیا درادامه برای اتخاذتمهیدات باشکوه جهت برگزاری مراسم افتتاحیه با حضورسفرا و رایزن های فرهنگی چند کشورخارجی دردهه فجرامسال تاکیدکرد.
حسن ذاکریان امیری مدیربازارچه بین المللی صنایع دستی شرق آسیا درباره این بازارچه گفت این بازارچه در فضائی به وسعت یک هزار و 200 مترمربع ساخته شد و 300 سازنده صنایع استان مازندران محصولات خودرا ازطریق این بازارچه صادرخواهندکرد.
ذاکریان با اشاره به تجربه خانوادگی و سی ساله خود در امر صنایع دستی خاطرنشان ساخت : در نظرداریم باحمایت نماینده بابل و مسئولان استانی و محلی در قالب مشارکت باچند مرکز گردشگری زمینه تحول و جهش گردشگری را درمنطقه مرکزی مازندران فراهم کنیم.
بازارچه بین المللی صنایع دستی شرق آسیا در کمربندی امیرکلای بابل دهه فجر امسال با حضور سفرای خارجی و مقامات کشوری واستانی و فعالان تجاری صنایع دستی گشایش می یابد.