رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

بارندگی شدید سبب آبگرفتگی خیابان های شهرهای مازندران شد - نمایش محتوای خبر

 

 

بارندگی شدید سبب آبگرفتگی خیابان های شهرهای مازندران شد

به گزارش خبرنگاران ایرنا ، بارندگی که با تندباد نیز همراه است از ساعاتی پیش آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

میزان آبگرفتگی در بعضی از شهرهای مازندران از جمله ساری ، آمل ، نکا ، بهشهر ، بابل ، بابلسر و بیشتر شهرهای غربی استان به حدی است که تردد در خیابان ها تنها با خودرو امکان پذیر است.

بارندگی شدید سبب جاری شدن حجم زیادی روان آب در خیابان ها و معابر شد و به علت گنجایش نداشتن جوی ها بخشی از خیابان ها و پیاده روها را پوشانده و تردد عابران پیاده را غیرممکن کرده است.

گزارش خبرنگار از شهر ساری حاکی است که ارتفاع روان آب در بعضی از خیابان ها دارای شیب و یا جوی های کم حجم به بیش از نیم متر رسیده است.

هم اکنون در تقاطع خیابان های سلمان فارسی ، پیروزی ، شهید صدیقی ، میدان خزر ، سه راه جویبار ، خیابان های منتهی به میدان امام خمینی (ره) و غیره تردد خودروها به خاطر بالا بودن غیرمعمول روان آب در کف خیابان با کندی انجام می شود.

همراه شدن بارندگی رگباری شدید با تندباد نیز بر مشکلات تردد در مناطق شهری و روستایی مازندران افزوده است.

هواشناسی مازندران از چند روز پیش نسبت به بارندگی شدید ، وزش تندباد ، رعد و برق و آذرخش و طغیان رودخانه ها و مسیل ها هشدار داده بود.

کارشناسان هواشناسی استان پیش بینی کرده بودند که بارندگی در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به صورت تگرگ خواهد بود.

استان مازندران ماه های فروردین و اردیبهشت امسال را با کاهش بارندگی نسبت به سال های پیش سپری و زمین های کشاورزی را با مشکل کم آبی و خشکسالی مواجه کرد.

بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی به علت کم آبی ناشی از کاهش بارندگی در بهار امسال دستکم یکهزار هکتار از شالیزارهای مازندران امسال زیر کشت نرفت.

کارشناسان کشاورزی در مناطق مختلف استان هم پیش از این نسبت به احتمال خشک شدن صدها هکتار شالیزار در صورت ادامه خشکی هوا و کمبود بارندگی هشدار داده بودند.

گزارش رسمی هواشناسی نیز حاکی است که بارندگی در مازندران در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه گذشته دستکم 16 درصد کاهش دارد.

اگر چه سال آبی از مهر ماه آغاز می شود ولی بیشترین کاهش بارندگی در مازندران مربوط به فصل بهار امسال بوده است.