سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

بارندگی حدود شش میلیارد ریال به واحدهای مسکونی تنکابن خسارت وارد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

بارندگی حدود شش میلیارد ریال به واحدهای مسکونی تنکابن خسارت وارد کرد

'سیدابراهیم هاشمی ' روز پنجشنبه به خبرنگارایرنا ، گفت : این حوادث غیرمترقبه سبب آبگرفتگی و ازبین رفتن لوازم و تجهیزات خانگی حدود 120 واحد مسکونی شد.

وی افزود : همچنین براثر تند باد شدید که از بامداد روزدوشنبه همزمان با تاسوعای حسینی (ع) دربخشی از غرب مازندران وزید، در روستاهای ' تمی جانک '، 'پشتجوب '، 'زوج محله ' و 'میان دوج محله ' تنکابن سبب کنده شدن سربندی و تخریب سقف سه واحد مسکونی، یک باب مغازه و یک انبار ذخیره مرکبات شد.

وی اظهارداشت :این بلای طبیعی تلفاتی به همراه نداشت.

فرماندارتنکابن گفت :هم اینک کارشناسان بنیاد مسکن با تهیه گزارشی جامع و مستند از میزان خسارت های وارده به روستاییان و شهروندان این منطقه تلاش خواهند کرد تا با ارایه تسهیلات کم بهره و درازمدت نسبت به خسارت دیدگان اقدامات لازم را انجام دهند.

هاشمی همچنین از بازگشایی راه ارتباطی حدود 60 روستای پوشیده از برف در مناطق دوهزار و سه هزار تنکابن در روز چهارشنبه هفته جاری با همکاری عوامل راهداری دراین شهرستان خبرداد.

وی گفت : هم اینک تمامی راه های ارتباطی اصلی و فرعی این شهرستان باز و تردد خودروها دراین مسیرها برقراراست.

سرپرست اداره هواشناسی رامسر نیز با تایید وزش تندباد به همراه آذرخش ، سرعت وزش این تند باد را حدود 79 کیلومتر بر ساعت اعلام و جهت آن را هم از شمال غربی به جنوب شرقی اعلام کرد.

رضا گلپور به ایرنا گفت: تند باد سبب شکستگی شاخه درختان در شهرستان های رامسر و تنکابن شد.

وی وضعیت هوای امروز شهرستان تنکابن و رامسر را نیمه ابری و در ارتفاعات ابری همراه با وزش باد و بارش برف اعلام و پیش بینی کرد که برای اوایل روز پنج شنبه وضعیت رو به بهبود خواهد بود.

شهرستان تنکابن با برخورداری از حدود 150 روستا و جمعیتی دستکم 160 هزار نفردرغرب مازندران واقع است.

{jcomments off}