جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

بارش 50 سانتیمتری برف در ارتفاعات لاریجان مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش 50 سانتیمتری برف در ارتفاعات لاریجان مازندران

ولی‌محمد فضلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل ابراز داشت: بخش لاریجان مازندران یکی از بخش‌های مرتفع بوده که پای سلسله جبال البرز در نزدیکی قله دماوند واقع شده است.

وی افزود: طی روزهای گذشته شاهد ریزش بارش برف در این بخش بودیم که طی آن در ارتفاعات حدود 50 سانتیمتر برف بر روی زمین نشست.

این مسئول با تاکید اینکه هم‌اکنون برقراری ارتباط در محورهای اصلی، فرعی و روستایی بخش لاریجان مازندران را شاهد هستیم، خاطرنشان کرد: این میزان برف بیشتر در ارتفاعات بالای 2 هزار متر نظیر روستاهای نوا، لاسم، ملار و دیگر مناطق گزارش شده است.

بخشدار لاریجان مازندران با اعلام اینکه هم‌اکنون تمام مسیرها در این بخش باز بوده و تردد در آن جریان دارد، تصریح کرد: محور مواصلاتی هراز که یکی از جاده‌های شریانی کشور بوده و استان‌های شمالی را به پایتخت متصل می‌کند نیز در این منطقه مستقر بوده و راهداران پرتلاش در این جاده مشغول بازگشایی مسیر و تردد آسان مسافران و هموطنان هستند.

فضلی با اشاره به اینکه در این بخش کوهستانی و ییلاقی بیش از 70 روستا به همراه دو شهر رینه و گزنک وجود دارد، اذعان داشت: همه روستاهای این بخش در فصل سرما در معرض بارش برف قرار دارند.

وی همچنین به اختصاص یک‌میلیون لیتر سوخت حمایتی نفت‌گاز برای فصل سرما به مردم بخش ییلاقی لاریجان خبر داد و گفت: این مهم با تلاش نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی محقق شد.

{jcomments off}