جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

بارش 40 سانتی‌متری برف در لاریجان - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش 40 سانتی‌متری برف در لاریجان

ولی‌محمد فضلی دقایقی قبل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل بیان کرد: نخستین برف در بخش کوهستانی لاریجان مازندران طی چند روز قبل بارید و بر شدت آن طی روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی افزوده شد.

وی افزود: تردد در بیشتر راه‌های ارتباطی فرعی و روستایی این بخش برقرار است و در برخی مناطق نیز امکان تردد با بستن زنجیر چرخ موجود خواهد بود.

بخشدار لاریجان مازندران با اشاره به سرد بودن هوای این بخش که کاهش شدید آن در روزهای گذشته مشهود بود، تصریح کرد: حداکثر ریزش برف در این بخش 40 سانتی‌متری بوده و برای برقراری تردد و برف‌روبی در مناطق روستایی نظیر لاسم، ملار، ایرا، عبدالمناف و روستاهای دهستان نمارستاق جنوبی که هم‌اکنون رفت و آمد در آن با زنجیر چرخ ممکن است، از عوامل راهداری کمک گرفته شده است.

وی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری فارس در مورد تامین سوخت ساکنان مناطق روستایی لاریجان یادآور شد: هم‌اکنون در سوخت‌رسانی مردم مشکل خاصی نداریم و بیشتر مردم نیز قبل از آغاز فصل سرما سوخت مورد نیاز خود را تهیه کرده‌اند.

فضلی با اعلام اینکه تردد در محور مواصلاتی هراز که از مهم‌ترین جاده شریانی کشور محسوب می‌شود برقرار است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین دغدغه ما برقراری ارتباط و تردد خودروها در محور مواصلاتی هراز است زیرا به دلیل وجود تعطیلات چند روزه به مناسبت عاشورا و تاسوعای حسینی بسیاری از هموطنانمان به شمال کشور مسافرت داشته که هم‌اکنون قصد بازگشت به مقصد خود را دارند.

بخشدار لاریجان مازندران گفت: راهداران در محور مواصلاتی هراز مشغول به فعالیت بوده و با دستگاه‌های سبک و سنگین برف‌روبی، نمک‌پاشی و دیگر ادوات مشغول بازگشایی و تسهیل در تردد مسافران و مردم هستند.

فضلی با اعلام اینکه روزهای سرد و برفی را در محور هراز شاهد هستیم، از رانندگان و مسافران درخواست کرد تا با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، احتیاط را سرلوحه کارهای خود قرار دهند تا سفر خوب و خوشی را پشت سر بگذارند.

{jcomments off}