جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

بارش و کاهش دما در مازندران از فردا - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش و کاهش دما در مازندران از فردا

بارش و کاهش دما در مازندران از فردا

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز مازندران , هواشناسی مازندران اعلام کرد : بارندگی ابتدا از مناطق غربی آغاز و بتدریج مناطق مرکزی و شرقی استان را دربر خواهد گرفت.

هواشناسی همچنین با بیان اینکه از روز شنبه با تقویت جریانات سرد شمالی ضمن تشدید بارندگی ، شاهد کاهش محسوس دما و وزش باد (گاهی نسبتا شدید) خواهیم بود , تاکید کرد : باغداران نگران محصول خود نباشند , سرما برای جلگه و پائین دست مشکلی ایجاد نخواهد کرد .

هواشناسی هشدار داد , با توجه به اینکه بارندگی در نیمه غربی استان از شدت بیشتری برخوردار است, احتمال آبگرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نیست.

همچنین ارتفاعات و جاده های کوهستانی مازندران مه گرفتگی و بارش برف  پیش بینی کرد .

مدیریت بحران مازندران هم در اطلاعیه ای از مسافران و همشهریان خواست , هنگام بارشهای رگباری از تردد و اطراق در حاشیه رودخانه ها و مسیر آبراهها خودداری کنند.

همچنین دامداران هنگام رعد و برق و بارش دامهای خود را در مکانهای امن نگهداری کنند.

این مدیریت همچنین به شهرداریها توصیه کرد ضمن بازدید و پاکسازی جویهای آب نسبت به هرس و قطع شاخه های اضافی درختان اقدام کنند.

ماهیگیری , قایقرانی و شنا به دلیل مواج بودن دریا ممنوع است .

دریای خزر  هم در این مدت مواج و طوفانی خواهد بود .

هواشناسی با اعلام اینکه  عصر شنبه از شدت ناپایداری کاسته می شود، برای یکشنبه، 4 آذر، آسمانی نیمه ابری گاهی با افزایش ابر پیش بینی کرد .

آسمان مازندران  دوشنبه، 5 آذر نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با بارش پراکنده باران و سه شنبه 6 آذر صاف تا نیمه ابری خواهد بود.