جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

بارش شدید برف در جاده چالوس - کرج - نمایش محتوای خبر

 

 

بارش شدید برف در جاده چالوس - کرج

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های چالوس و کلاردشت با اشاره به بارش شدید برف در جاده کندوان گفت : با تلاش نیروهای راهداری تردد در مسیر کوهستانی چالوس - کرج با وجود بارش برف و یخبندان و مه شدید روان است.

بارش شدید برف در جاده چالوس - کرج

مهدی صفایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون شاهد بارش سنگین برف در این محور به ویژه منطقه تونل کندوان، سیاه بیشه و هزار چم همراه با مه شدید هستیم.
وی تصریح کرد: با توجه به آغاز بارش برف از 2 روز گذشته در کندوان نیروهای راهداری با بکار گیری تمامی امکانات به صورت شبانه روزی مشغول فعالیت هستند و در حال حاضر تردد با برف روبی مسیر به صورت روان انجام می شود.
وی خاطر نشان کرد: به دلیل کاهش شدید دما و یخبندان نمک پاشی در تمامی مسیر سطح جاده صورت گرفته و ادامه دارد.
صفایی با اشاره به تداوم بارش برف و یخبندان در این مسیر از رانندگان خواست ضمن همراه داشتن وسایل مورد نیاز تردد زمستانی در رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی به توصیه های ایمنی پلیس و ماموران راهداری توجه کنند.
سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان های چالوس و کلاردشت، ارتفاع برف در منطقه را 30 سانتیمتر اعلام کرد و گفت: نیروهای راهداری با بکارگیری 3 دستگاه خودرو نمک پاش و خودروهای برف روب در این مسیر مشغول فعالیت هستند.
وی همچنین با اشاره به بارش شدید برف در کلاردشت گفت : در حال حاضر تمامی راههای اصلی و فرعی این شهرستان باز است ضمن اینکه نیروهای راهداری در این شهرستان مشغول نمک پاشی در خیابان ها هستند.
بر اساس اعلام اداره کل اموزش و پرورش استان مازندران به دلیل بارش شدید برف در کلاردشت امروز تمامی مدارس این شهرستان در 2شیفت صبح و عصر تعطیل است.
مسئول هواشناسی سیاه بیشه گفت: هم اکنون منطقه سیاه بیشه برفی همراه با مه شدید با دید 100 متر است و این وضعیت تا عصر امروز ادامه خواهد داشت.
کرمعلی اسدی افزود: در حال حاضر دمای هوای سیاه بیشه منفی هشت درجه سانتیگراد است و پیش بینی می شود امشب به 10 درجه سانتیگراد زیر صفر برسد.